gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

18.01.2002 Úvaha nad symptomem doby - abstinence Napsal uživatel Jaroos    PDF Tisk Email
Fejetony
Abstinence jest jevem mezi trampy ojedinělým, o to více však provokativním a hodným hluboké analýzy. Zhostit se tohoto úkolu je úkolem nesnadným. Veškerá snaha po objektivitě přichází vniveč, neb osoba, jež si tento cíl vytkne, nemůže být pozorovatelem nestranným. Neexistuje totiž v této věci kompromis.
 
10.01.2002 Predvánocní Palermo Napsal uživatel Michal Pravec    PDF Tisk Email
Fejetony
19.prosinec je skutečně datum kdy většina lidí už roubuje mladé jehličnany do stojanů a peče vánoční cukroví. Všude to voní františkem a vanilkou jen v lokále Palermo to smrdí pivem a kouřem. Je to klub kde máte pocit
 
17.12.2001 Muzika až do krve - takhle se taky folkotocí! Napsal uživatel Petr Merxbauer    PDF Tisk Email
Fejetony
13.prosince 2001 Folkotoč - Juwel folk z Děčína u nás v HiFi klubu 20:30 - V mrazivém zimním dnu jsme měli obavu z návštěvnosti. Přece jen doma u kamen je příjemně, navíc v nedaleké Měšťanské besedě koncertoval Hop Trop
 
12.12.2001 Pri caji a pod stromeckem....další folkotocárský vecer Napsal uživatel Martin Šíl    PDF Tisk Email
Fejetony
7. prosince. Vánoční pořad Folkového klubu v chomutovském zooparku byl bez cestovatele, zato s něčím, co k Vánocům patří. A protože do nich chybí jen kousek, nemohli jsme jinak než zařadit trochu vánočního programu.
 
22.11.2001 V Palermu vládla 14.11. muzikantská pohoda Napsal uživatel Irena Masojídková    PDF Tisk Email
Fejetony
Poslední středa patřila v hudebním klubu Palermo opět folku a podobným žánrům. Přestože televize nabízela reprezentační fotbalové utkání, pravidelní návštěvníci si svou cestu do klubu opět našli.
 
05.11.2001 Rozezpívané nádvorí Napsal uživatel Martin Šíl    PDF Tisk Email
Fejetony
Společný koncert Lidee noire a Jauvajsu 2.11. byl prvním listopadovým počinem sdružení FOLKOTOČ. Koncert byl, jako všechny akce ve Folkovém klubu PZOO, plně akustický bez jakéhokoliv ozvučení a dost se vydařil.
 
01.10.2001 Chvála tichu Napsal uživatel Jirka-mo    PDF Tisk Email
Fejetony
Tu situaci známe všichni - muzikanti i posluchači. Na jevišti končí píseň, kapela v mohutném fortisimu spěje k poslednímu akordu, zpěvačka drží ten závěrečný tón, graduje to, pak prudký střih stop-timu... chvilička ticha... a potlesk.
 
01.09.2001 Ach jo ... Napsal uživatel Kuba Huba    PDF Tisk Email
Fejetony
Když jsem začal jezdit do lesů, byl jsem tak trochu rozpolcený. Nevěděl jsem zda jsem tremp, nebo amík, nebo Rychlej šíp. Tak trochu jsem se vždy přizpůsoboval těm, s kterými jsem vždy někam jel. Když jsem jel s kamarádem, jehož tatínek byl starej tremp, byl jsem za trempa.
 
01.09.2001 O svete hudebním a trampském Napsal uživatel Kuba    PDF Tisk Email
Fejetony
U zrodu a povznesení celého našeho žánru muzikálního - těžko ho pojmenovávat po vývoji od country and western music až po tramp-folk-country - stáli trampové. V řadách prvních organizátorů i posluchačů.
 
01.09.2001 FOLKOTOC Napsal uživatel Michal Pravec    PDF Tisk Email
Fejetony
...
 
01.07.2001 Jak udelat radost Napsal uživatel Tomáš Zeno Václavík    PDF Tisk Email
Fejetony
Věřili byste, že ještě dnes je možné udělat někomu radost prostě tím, že mu zahrajete pár písniček? Pokud odpovídáte ne, tak možná změníte názor, přináším vám totiž důkaz.
 
01.06.2001 Je cas už konecne chtít? Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Fejetony
Letní čas přináší s sebou řádku velkých hudebních svátků. Profesionální muzikanti objíždějí akce jednu za druhou, někteří i několik za víkend. Jsou svobodní, znají svou cenu a je to jejich vlastní vůle.
 
01.05.2001 Proc nechci psát hudební recenze Napsal uživatel Malej Honza    PDF Tisk Email
Fejetony
V dobách mých studií na gymnáziu, jsme byli se školou v rámci KPČ (kulturně poznávací činnosti) v Praze v Národní galerii zhlédnout výstavu moderního umění.
 
01.05.2001 Wabim Ryvolou snadno a rychle cili Proc to nebylo nejhorší Napsal uživatel Cimbura    PDF Tisk Email
Fejetony
Víš, my bysme s Carmenem chtěli, aby ten jeho part přednesl někdo starší než my...", řekl do mobilu Šaolín a já se stal, ve čtené roli, na jeden večer Wabim Ryvolou. A pěkně rovnýma nohama - Šaolín mi volal den před představením.
 
01.04.2001 Zpoved neúspešného kariéristy Napsal uživatel Jaroos    PDF Tisk Email
Fejetony
Věčnou touhou člověka je vyniknout. Pocítí-li však toto nutkání již v útlém věku, jsou jeho možnosti přece jen značně omezené. Nelze například v dětství provozovat chirurgickou praxi, kandidovat na prezidenta či oslnit společnost zvýšenou konzumací alkoholu.
 
01.03.2001 O prípravách na soutežní klání Napsal uživatel Malej Honza    PDF Tisk Email
Fejetony
V dobách našich prvních soutěžních vystoupení jsme si příliš hlavu nelámali s tím, co budeme na soutěžích hrát, a hráli jsme vždy to, co jsme uměli nejlíp. Po čase jsme zjistili, že i tři soutěžní písničky je třeba vhodně dramaturgicky sestavit a podrobná příprava a analýza je na místě.
 
01.03.2001 Jak jsem potkal zimní depku Napsal uživatel Jaroos    PDF Tisk Email
Fejetony
Tak jsem se urazil.... Mně(!), člověka chodivého (homo trampicus), pustí sednout mladá holka. No, vzal jsem to jako výzvu a zkusmo vykouzlil úsměv, vyzkoušený kdysi, "bohužel" úspěšně, na mé současné ženě.
 
01.02.2001 Spíš nefejeton aneb My family (slohové cvicení) Napsal uživatel Jaroos    PDF Tisk Email
Fejetony
Do P Klubu jsme s Kubou a Fanym dorazili s předstihem a předsevzetím příjemné přípravy u žejdlíku a nevázaného hovoru. Nicméně Kuba na nás ihned u vchodu nevhodně upozornil, když zvukaře ujistil, že "dem na tu kultůru". Poté jsme byli nevybíravým gestem odkázáni do baru, což bychom za jiných okolností uvítali.
 
01.01.2001 O guláši trampském Napsal uživatel Mad    PDF Tisk Email
Fejetony
Loňský Sauvignon - chateau Valtice je báječně suchý se zajímavým ocáskem. To se to bude pěkně psát! Je neděle večer, sedím v přítmí svého pracovního stolu a v příjemné intimní atmosféře čmrkám narychlo, než ze mě vyprchá kouzlo okamžiku, pár vzpomínek na včerejší akci.
 
01.10.2000 Franta a my Napsal uživatel Šaolín    PDF Tisk Email
Fejetony
Měli jsme v kapele geniálního flétnistu. Našli jsme ho na zastávce autobusu. Zpočátku byl plachý, pak si ale na zkouškách začal čím dál víc uvědomovat, že svou virtuozitou je daleko před námi.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 Další > Konec >>

Strana 3 z 4

Kalendář

<< Únor 2020 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
10111213141516
17181920212223
24252628 

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc
Nejbližší pořady:

Koncertní středa Čro Olomouc, 156. ŽIVĚ...

Kdo: PETR RÍMSKÝ a MISITU
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 11.03. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 157. ŽIVĚ...

Kdo: PETR BENDE (s cimbálem a basou)
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 08.04. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 158. ŽIVĚ...

Kdo: T.H.S. BRZDAŘI Olomouc
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 13.05. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 159. ŽIVĚ...

Kdo: HUMÉNEČKO Lipov
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 10.06. 2020 20:00