gototop
13.10.2004 Jak je to s Folkotocem (Petr Merxbauer)    Tisk
Fejetony

Martina Trchová je novou posilou Folkotoče. - foto archivMáme tu velice čerstvou zprávu o další existenci sdružení Folkotoč, projektu, který si již vydobyl své místo na české folkové scéně a který je pojmem, o němž už mnohý posluchač této muziky přinejmenším slyšel.

Tak tedy Folkotoč vstupuje do čtvrtého ročníku svojí existence! Protože výměnné koncerty již splnily svoji roli, síť vztahů mezi řadou kapel byla navázána a dosavadní členové Folkotoče našli nové posluchače v řadě měst, dochází letos po mnohém přemýšlení k velké změně. Folkotoč se mění v kočovnou společnost a ta se bude přesouvat po různých štacích jako celek. Těžiště činnosti sdružení se tím přenese do minifestiválků, které budou na několika místech - už nebudou "koncerty Folkotoče" a "festival Folkotoče", ale "Folkotoč přijede do Kadaně (Prahy, Plzně, Chodova u Karlových Varů...)".

Aby mělo představení únosnou délku, zmenšil se trošku počet členů a současně došlo i určité obměně. Pro ročník 2004/2005 tvoří Folkotoč: Bodlo, Jauvajs, Lidee noire, Strašlivá Podívaná, Šantré a Martina Trchová.

Na uvedených místech vystoupí každý z folkotočářů v půlhodinovém bloku a ve výsledku tak posluchačům předložíme tříhodinový koktejl pestré muziky. Už nyní je známo, že v Kadani se zastavíme 27.listopadu v sále Orfeum. Hrát se začne v 19 hodin. Další pevně sjednaná akce bude pak v Praze 19.února 2005 v klubu Zahrada. Termíny a místa dalších vystoupení upřesníme později.


Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."