gototop
31.12.2004 Predstavujeme cleny sdružení Folkotoc: duo Trchová - Skalníková (Jiří moravský Brabec)    Tisk
Fejetony

Když je uvidíte na pódiu, poznáte je. Ta podlouhlejší je Martina Trchová. Z větší části se skrývá za kytarou, má hluboké oči a

foto: Jan Matěj Rak ©

Martina s Karolínou na snímku Jana Matěje Raka  ©

zpívá písničky, které si sama napsala. Pokud se z nich dá soudit, je její život plný vnitřních rýmů. Ta menší je Karolina Skalníková, z menší části se skrývá za flétnou, má rozesmáté oči a když neflétnuje, zpívá s Martinou. Takhle to funguje už asi tři roky. Martina se začala muzikou zabývat v patnácti, kdy napsala první písničky. Prošla studentskou kapelou, pak se stala písničkářkou, vyhrála Folkový kvítek a nějaké ty ceny na soutěžích pro hudební dorostence, nenápadně dospěla a našla si muzikantku, která její písničkové vize (Martina je zároveň výtvarnice, proto je slovo vize na místě) dokáže sdílet. Jako činorodá tvorka si mezi tím vymyslela vlastní pravidelné pořady s hosty v pražském Akcentu, s kolegyněmi písničkářkami založila Ježibabinec a jen tak mimochodem v roce 2004 se s Karolinou staly prvními v historii českého folku, kdo během jednoho roku posbíral všechny tři nejcennější trofeje: Trampskou Portu, normální Portu a Krtečka ze Zahrady.

Její holčičí písničky o bloudění všemi směry a lehké ironii v tom zmatku života zatím můžete mít jen na demo maxisinglu nazvaném psím jménem Maxík, ale protože v rámci těch vycenění v roce 2004 vyhrála pobyt v hudebním studiu, dočkáme se snad v roce 2005 už i normálního CD. Že na něm bude spolu s Karolinou je jasné každému, kdo je na vystoupení viděl. Ty dvě k sobě prostě patří.

 

 


Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."