gototop
29.12.2004 Predstavujeme cleny sdružení Folkotoc: Lidee Noire (Jiří moravský Brabec)    Tisk
Fejetony

Skupina Lidée Noire vznikla v Chomutově v roce 2000. Název kapely je takovým překladatelským oříškem. Noire je francouzsky černý, v tom problém není.  "l'idée" je francouzsky myšlenka, nápad, pojem či představa. Protože zakladatelé

Lidee Noire

zdroj: Lidee Noire

nevěděli, kde je na klávesnici apostrof, vypustili ho. Rozhodli se tedy, že budou svůj název vykládat i jako černá myšlenka i jako černí lidé. Protože Martin Šíl (zpěv, kytara, úhelný autor) pracuje jako tiskový mluvčí v chomutovském zooparku, je ystifikace jeho denním chlebem. Uvádí tedy, že sestavu tvoří: Tadeusz Wolodyjovsky - kytara, zpěv, Kate McIcash de Sil - bonga, panova flétna, vibrafony, Sophie Yves Breton - zpěv, flétny, Barnibiana Argentum - piáno, zpěv a nejnověji i basista z Dánska - Daniel Thorgaard. Můžete si být celkem jisti, že v průběhu koncertu se dozvíte mnoho neuvěřitelných příběhů ze života jednotlivých členů kapely. Zakoupíte-li si ovšem jejich album s názvem Batatooka, najdete na obalu bleším písmem jiná jména, kupříkladu Míša Brichtová, Lucka Stříbrská a Katka Mikešová. Pochopitelně jde v tomto případě o umělecké pseudonymy umělkyň. Přes různé mystifikační prvky kapely je to ovšem na poslech především romantická a poetická záležitost.

V Chomutově vystupují pravidelně ve Folkovém klubu, kam si zvou spřátelené kapely. Pan Tadeusz je ostatně spoluautorem Folkotoče ale i dalších projektů jako je Česká trojka.

Největším úspěchem kapely v roce 2004 byla nepochybně účast ve finále Porty v Jihlavě.

 


Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."