gototop
12.05.2014 Notování 15. května 2014 s překvapením (Rada Notování)    Tisk
PR
Nejzajímavější informací asi je, kdo bude 15. května ve třetím semifinále, hrát o postup do finále. Jedinou sólistkou v soutěži bude toho večera písničkářka Saša Niklíčková z Mladé Boleslavi. Dále startují plzeňské Duo My tři, možná ve větší sestavě než slibuje název, a kvartet Strunovrat ze Slatiňan u Chrudimě. Jediným soutěžícím z Prahy bude kvintet Josephine. Pražské kapely měly být původně dvě, leč kapela Flender & spol. nám v polovině dubna oznámila svůj překvapivý zánik. Škoda, už měli dost dobře „našlápnuto“…
Krystyna Skalická
Krystyna Skalická
foto: Tomáš Láník
Z obou náhradníků určených v závěru základních kol se ukázala být schopna startu v tomto večeru plzeňská formace Jsme v tom, která se Notování zúčastňuje poprvé a semifinále jí původně unikalo jen o vlásek. Nakonec si v něm ale zahraje a dokonce v inovované sestavě. Program na scéně Music City Clubu začíná jako obvykle v 19:30.

Mezi přestávkou a vyhlášením výsledků a proběhne jako vždy recitál hosta večera. Na scéně uvítáme Krystynu Skalickou, písničkářku s akordeonem, kterou možná znají i vaše děti. Se svým loutkovým divadlem a hrami proloženými jejími písničkami totiž „kočuje“ po mateřských školách. Svoje působení na „dospělácké“ hudební scéně považuje spíš za undergroundové, než za folkové. Proto není divu, že vedle písní s vlastními texty má v repertoáru i několik textů, resp. básní, k jejichž zhudebnění jí dal souhlas jejich autor Ivan Magor Jirous. Notování ji zná jako finalistku šestého ročníku. Ve formaci Krystyna & přátelé tenkrát, v r. 2009, obsadila, s minimální ztrátou na vítězného Honzu Donalda Jíchu, druhé místo. Zda u nás tentokrát vystoupí sama či s někým ze svého značně amébického sdružení bude překvapením nejen pro vás, ale dost možná i pro ni.
Vedle výsledků večera budou po vystoupení hosta vyhlášeni i finalisté jedenáctého ročníku. A o tom, jak semifinále dopadne a tím pádem i o nominaci finalistů budete rozhodovat v diváckém bodování i vy. O to více se na vás těšíme! Neméně se těšíme na příští, již dvanáctý ročník Notování, do něhož momentálně shromažďujeme zájemce o účast v soutěži. Jsou-li mezi čtenáři FOLKtimu muzikanti, kteří o ní přemýšlejí, budeme potěšeni, když se nám ozvou podle návodu na našich stránkách.

Sdílet na...
Kam dál?

» Notování – reportáž z 3. a pozvánka na 4. kolo (Bublina a Belmondo)

» 2. základní kolo Notování bude již tento čtvrtek! (Rada Notování)

» Výsledky 3. semifinále kola VIII. ročníku Notování 5. 5. 2011 (Rada Notování)

» Zkuste Notování, ročník dvanáctý (Belmondo)

» Výsledky 6. základního kola VIII. ročníku Notování atd. (Rada Notování)

Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."