gototop
26.03.2019 Jak dopadlo Moravskoslezské oblastní kolo Porty? (René Racek Matlášek)    Tisk
Novinky
V neděli 24. března proběhlo v DK Akord v Ostravě - Zábřehu Moravskoslezské oblastní kolo Porty 2019. V porotě usedli Petr Bende, Josef Mlok Grim, Pavel Aligátor Nenkovský, Miloslava Soukupová, Milan Tesař a Karel Soukop. Moderovali Robin Hill a René Racek Matlášek.
Odpoledne a večer byl plný skvělé muziky, což ostatně potvrdili všichni členové poroty, ale také diváci. Ohlasy na místě byly veskrze pozitivní. Zúčastnilo se 167 platících diváků, 10 hostů a celkem 56 muzikantů ve 20 soutěžních tělesech. Přijeli všichni, nikdo neodřekl. Výborné občerstvení zajistil Karel Duba a celou akci nafotil Petr Pazdírek. Během akce si mohli všichni přítomní prohlédnout také výstavu parádních fotek z Port dávno minulých, kterou poskytl Lubomír Mišun.
A jak to dopadlo?
Šansonika
Šansonika
zdroj: Facebook Porta Čtu Beskydy
Vítězem
Moravskoslezského kola se stala kapela Šansonika a postupuje do finále v Řevnicích. Také získala pozvání do pořadu Srdcem v Country, nahrávací frekvenci ve studiu Českého rozhlasu Ostrava, a také pozvání k účinkování na festivalech Country Fontána v Ostravě a Suchdolský Country Fest.
Na 2. místě se umístila mladá kapela Tři Vykřičníky, která tak postupuje do semifinále v Řevnicích, ale také získala pozvání do pořadu Srdcem v Country, protože zvítězila v Ostravě i v diváckém hlasování.
Na 3. místě se umístili René Matlášek s Vítem Štaiglem.
Program Porty završil večerní koncert legendární skupiny Spirituál Kvintet.
Děkujeme všem, kdo nás podpořili a pomohli buď finančně, nebo osobně na místě. Jsou to především Moravskoslezský Kraj, Městský obvod Ostrava Jih, Hostinec u Svatého Mikuláše v Hati, Sdružení pro Rozvoj Moravskoslezského Kraje, Měděné šperky a všichni pořadatelé na místě.
Pozvání na festivaly Mohelnický Dostavník, Na Pomezí a Bruntálské Indiánské Léto, jejichž dramaturgové seděli v porotě, dostanou kapely s jistým zpožděním. Všichni porotci se shodli na tom, že úroveň soutěžících v Ostravě byla letos tak vysoká, že nedokáží okamžitě vybrat, koho si pozvou. Připustili možnost, že si jich pozvou několik.

Sdílet na...
Kam dál?

» Spirituál kvintet a Ostravská Porta 2019 (René Racek Matlášek)

» Dvě soboty s Portou (Brigita Kytka Vidimská)

» Po roce opět Dětská Porta v Kroměříži (Brigita Kytka Vidimská)

» Výsledky oblastních kol Porty: Polabského, Severočeského a Vysočiny (FOLKtime.cz)

» Čtěte po dvaadvacáté hodině… o Pražském předkole Porty (Miloš Keller)

Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."