gototop
21.12.2006 16. rocník Okolo Trebone? Mužete se tešit! (Magdalena Boukhemisová)    Tisk
PR

16. ročník Okolo Třeboně se uskuteční od 29. června do 1. července 2007

Jedna z nejstarších multižánrových přehlídek u nás - festival Okolo Třeboně - se bude konat na přelomu června a července příštího roku již pošestnácté.  O letošní Vánocích si příznivci festivalu Okolo Třeboně mohou nadělit speciální dárek - vstupenky na 16. ročník.

I příští rok se festival bude konat paralelně na několika scénách v Třeboni. Vedle největší scény na zámku, druhé na nádvoří pivovaru má své místo v programu jisté také scéna pro zatím méně známé interprety pojmenovaná Houpací kůň, protože "každý muzikant je někdy dole a jindy nahoře". S novým názvem a novým prostorem na terase pivovaru získala tato scéna ještě více diváků. "Výběr kapel budou moci vedle dramaturgů rádií, festivalů,  hudebních redaktorů a zkušených hudebníků, na jejichž doporučení dáme, ovlivnit také naši diváci, " řekl dnes Pavel Barnáš, dramaturg a ředitel festivalu a dodal: "Zájem skupin i jednotlivců o účinkování v Houpacím koni, který je pro mnohé z nich jednou z mála šancí, jak o sobě dát vědět, mnohonásobně převyšuje časové i kapacitní možnosti festivalu." I proto je výběr interpretů tak důležitý a jeho divácká část bude probíhat opět na http://www.okolotrebone.cz/ na jaře příštího roku. Úspěšné skupiny  mají z Houpacího koně otevřenou cestu na další spřátelené festivaly nejen u nás, ale i v zahraničí.

Konkrétní programová skladba je v tuto chvíli ještě v jednání, ale  diváci se mohou těšit jako obvykle na hudbu mnoha žánrů, divadlo, happeningy i sportovní výkony. "Jednáme se špičkovými interprety české scény a jistě nebudou chybět ani zajímaví zahraniční hosté," řekl Pavel Barnáš. Na Okolo Třeboně 2007 se ale plánuje i více dalších doprovodných programů jako jsou workshopy, besedy, autorská čtení apod. Na základě letošního velmi úspěšného vystoupení bude opět dán prostor domácím třeboňským kapelám případně souborům z regionu.

Pro zájemce pořadatelé letos poprvé připravili možnost on-line nákupu vstupenek se slevou až 30% na festivalovém  webu ještě před koncem roku, třeba jako neobvyklý vánoční dárek. Vedle bezkonkurenční ceny zde zájemci o vstupenky nemusí platit žádné manipulační poplatky. Také pravidelná soutěž na webu bude vánočně nadílková  a šance na výhru větší.


Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."