gototop
13.11.2018 Listopadový Večer S: Trio de Compostela, Paaya Pokorný, John Beer (Jarda Hnízdil & Václav Koblenc)    Tisk
PR
Třetí koncert podzimní podzimní série Večerů S v českobudějovickém Divadle U Kapličky se blíží. Na koho se můžete těšit v pátek 16. listopadu 2018?
Kapela Trio de Compostela si neklade žádná žánrová omezení. Její hudba se opírá o základy španělské hudby, na kterých staví české, chorvatské či anglické songy, které vycházejí z folku, ale dostávají se i k rockovějším polohám. Písničkář, sbormistr, skladatel Jan Maule, též sbormistr a houslista Libor Petřvalský a baskytarista a výtvarník Jan Bambas mají vydané dva CD tituly Tres Canciones a Stella.
Původem z Prachatic Pavel (Paaya) Pokorný díky svým rodičům vyrostl na klasické, folkové a rockové kytaře. Již od šesti let zvládal první folkové a country písně. Od objíždění prvních trampských osad se po letech objevuje rocková muzika. Založil kapelu Ucházím, se kterou v roce 2017 získal žánrovou cenu Anděl. Autor projektu Ukradená straka off America. S kapelou Gride zažil dvě zahraniční turné po USA a koncerty na mnoha místech v Evropě. Autor mnoha skladeb a básní se také s akustikou kytarou věnuje pouličnímu umění a my jej v této poloze uvidíme společně s kytaristou Romanem Soukupem.
Večery S v listopadu
Večery S v listopadu
Bluegrassová kapela John Beer vznikla v roce 2015 ve Velešíně, kde také pořádá pravidelné hudební večery. V sestavě Jakub Pečl (kytara, zpěv), Michal Janda (mandolína, zpěv, kapelník), Lukáš Janda (banjo, zpěv) a Jana Hanušová (kontrabas) se John Beer ve svém repertoáru opírá o moderní i tradičně znějící bluegrass od věhlasných kapel jako J. D. Crowe & The New South, Blue Highway, Bluegrass Album Band, ale také třeba od slavné jihočeské kapely Roháči.
Je pro vás připravený hudební mix s jasným záměrem, že Večery S jsou prostor pro budějovické a jihočeské kapely a písničkáře. Je jich hodně, jsou zajímaví, ale moc se o nich neví. Večery S vás s nimi seznámí. Tak přijďte a objevujte.
Večery S budou pokračovat v pátek 14. prosince 2018 opět od 19,00 osmým letošním koncertem. Můžete se těšit na vánoční hudební překvapení 2. ročníku a na mimořádný koncert pardubické skupiny Marien v čele s patronem 2. ročníku Večerů S koncerty Víťou Troníčkem.

Sdílet na...
Kam dál?

» Večery S věří talentům, nabídnou folk, grass, šanson i jazz (FOLKtime.cz)

» Večery S: Jen tak tak, McBerds, Bonsai č. 3 (Jarda Hnízdil & Vašek Koblenc)

» Večery S: Andromeda, Pensée, Epydemye (Jarda Hnízdil & Václav Koblenc)

» Prosincový Večer S: Marien a Večerní eSo (Jarda Hnízdil & Václav Koblenc)

» Večery S dávají šanci objevům, nabídnou folk, šanson i hlas kollerovského střihu (Jarda Hnízdil & Vašek Koblenc)

Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."