gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

16.10.2014 Ivo Cicvárek – 20 let písničkářem Napsal uživatel Ivo Cicvárek    PDF Tisk Email
PR
Ahoj čtenáři Folktimu. Rád bych vás pozval na některý z koncertů, které s Velkým světem pořádáme u příležitosti 20 let, kdy jsem poprvé stál na pódiu jako opuštěný písničkář. 20 let je zároveň dlouhá doba a zároveň to uteklo jako voda. Vzpomínám si ještě docela živě na trému v zákulisí sálu brněnské Riviéry (dnes už v této podobě neexistuje), kde se tehdy pořádaly tzv. Zelené čtvrtky s folkovou a trampskou muzikou. Neměl jsem tehdy ani pořádnou kytaru, takže jsem si půjčil „dvanáctistrunku“ od Jirky Mrázka (kapelníka Mošen) – což nebyl úplně dobrý nápad.
 
08.10.2014 Třináctého na třináctce – vzpomínka na Petra Skoumala Napsal uživatel Lucie Haschková    PDF Tisk Email
PR

Srdečně zveme na první poprázdninový koncert z cyklu Třináctého na třináctce. Vzhledem ke smutným okolnostem na něm nevystoupí dříve avizovaný Petr Skoumal (+ 28. 9. 2014), ale trio excelentních muzikantů s názvem Kybabu: Norbi Kovács - Olin Nejezchleba - Šimon Kotek. Jde o hudebníky Petru Skoumalovi velmi blízké lidsky i profesně, protože byli jeho častými kolegy na pódiích při společných koncertech. Velmi rádi tedy na Petra S. vzpomeneme

 
08.10.2014 Koncert Damh the Bard 2014 Napsal uživatel Veronika Štěpánová    PDF Tisk Email
PR
Damh the Bard je jednou z nejvýznamnějších postav pohanské folkové hudby a zároveň druid největšího britského druidského řádu OBOD. Hudba je pro Damha jedním z vyjádření jeho druidské i lidové tradice, duchovní cestou a způsobem, jak sdílet s ostatními a prožívat cestu bardů. V jeho písních a příbězích ožívají mýty, prastaré příběhy a rituály, duchové kopců i velmi starých stromů. V jeho textech se můžeme setkat s Bohy zejména z keltského, ale i z řeckého pantheonu.
 
07.10.2014 Večer pro vraždící romantiky Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
PR

Večer pro vraždící romantikyKieslowski mají svou třetí desku Mezi lopatky, kterou představí na mimořádném koncertě ve čtvrtek 23. října a jejich "urban folk" zazní v pražském Paláci Akropolis. Slavnostní večer otevře slovenský písničkář Števo Šanta, aby následně přenechal pódium duu Kieslowski. Třetí album u každé kapely sebou nese riziko okoukanosti a hledání dalších cest. Marie a David zvládli tento mezník famózně a jejich novinka sklízí jeden pochvalný ohlas za druhým.

 
01.10.2014 Besídka Textové dílny Slávka Janouška již po osmé v Turnově Napsal uživatel Martin Holan    PDF Tisk Email
PR
Skvělí muzikanti a především výborní textaři a milovníci češtiny opět po roce zavítají do Turnova, a to v rámci 21. živé textové dílny, jejímž patronem a „hnacím motorem“ je písničkář Slávek Janoušek. Vedle tohoto dnes již legendárního písničkáře si můžete poslechnout i současné či budoucí hvězdy folkového hudebního nebe, a to na v pořadí již „VIII. Besídce Textové dílny“, která proběhne v pátek 3.10.2014 od 19.00 hodin v Městském divadle v Turnově.
 
22.09.2014 Hromosvod oslaví 7. října v Malostranské besedě 20 let Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
PR
Pražský folk-rockový Hromosvod oslaví 7. října dvě dekády existence. Zřejmě nejmladší tuzemská dvacetiletá kapela (s věkovým průměrem 33 let) sezve za tím účelem do Malostranské besedy stádo bývalých členů a pod taktovkou kapelníka Ondřeje Fencla provede publikum celou dvacetiletkou – od telecích začátků až po současné dospělé písničky, které Hromosvod připravuje pro budoucí čtvrté album Divoký ticho Žižkova.
 
18.09.2014 Kdo se poprvé objeví V ZRCADLE? Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
PR

V hudební kavárně Čas v Praze na Malé Straně bude od podzimu kromě již zavedeného Časování možné vzhlédnout i komornější pořad V ZRCADLE, do které moderátor Hynek Žirovnický pozve vždy jen jednu ženu a jednoho muže, písničkáře, zpěváky nebo muzikanty. Při premiérovém vydání tohoto pořadu se dozvíte, co se stane, když se písničkářka a výtvarnice Martina Trchová náhle objeví V ZRCADLE legendárního písničkáře Jaroslava Hutky.

 
17.09.2014 René Souček na turné po divokém západě Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
PR
Na Západočeské turné vyráží bard z Fajného Mjesta, tedy z Frýdku-Místku, René Souček. Není to jeho první návštěva kraje "od Plzně na západ", ti, kteří navštívili jeden z jeho minulých koncertů si jistě pamatují sympatického muže s kytarou a ukulelem, jak střídá písně vážné i méně vážné a jeho příslovečnou a nezaměnitelnou dikci.
 
16.09.2014 5P Luboše Pospíšila vydají koncem září nové album Soukromá elegie Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
PR

5P Luboše Pospíšila natočili po třech letech novou řadovou desku. Materiál na album vznikal průběžně, dobrou polovinu už 5P obehrávají na koncertech a publikum si libuje. Po úspěchu předchozího CD Pospíšil znovu vsadil na studio Svárov talentovaného Lukáše Martinka, kde je díky stavebním úpravám nově možnost natáčet živě, dohromady. Žádné vrstevní nástrojů, studiová sterilita, rovnání a dolaďování, nýbrž kapelní tlak přenesený spontánně „do drážek“…

 
08.09.2014 Arnošt Frauenberg vyráží na podzimní miniturné - již zítra! Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
PR
Arnošt Frauenberg, muž mnoha profesí, v poslední době také herec, hvězda stand up pořadu Na stojáka, vynikající textař, ale především písničkář vyráží na svojí malou šňůru, po delší době sám za sebe. Zase tak úplně sám ale na své jarní minišňůře nebude…
 
08.09.2014 Písničky, povídání o pražských věžích a pohádka nakonec Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
PR

Již podeváté se 11.září 2014 v 19.00 sejdou příznivci pořadu Časování v prostorách Malostranské kavárny Čas, U Lužického semináře 15, Praha1. Tentokrát je čeká skutečně pestrý a zajímavý večer. Sólově vystoupí hudebník a textař Jiří Bílý, bývalý člen a autor skupiny Kurtizany z 25. avenue, který od roku 1998 vystupuje sám s vlastní kapelou. Mohli jsme jej slyšet například v Kongresovém paláci jako předkapelu Suzanne Vega v r. 2003.

 
02.09.2014 Colours of Ostrava zahajuje předprodej vstupenek na rok 2015 Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
PR
Mezinárodní hudební festival Colours of Ostrava zahájil 1. září předprodej čtyřdenních vstupenek na další, čtrnáctý, ročník, který proběhne od 16. do 19. července 2015 v industriálních Dolních Vítkovicích v Ostravě. První limitovaná série vstupenek je k dostání za 1.490 Kč v e-shopu Colours of Ostrava jako e-tickety a tato cena platí pro prvních 4.000 kusů nebo do 31. prosince 2014. Od 26. září budou k dostání také fyzické vstupenky.
 
02.09.2014 Svojšický Podzim 2014 Napsal uživatel Tomáš "Majk" Vyhnálek    PDF Tisk Email
PR

Druhá zářijová sobota patří již tradičně soutěžní přehlídce trampských a country skupin Svojšický podzim. V letošním roce se 13.9.2014 uskuteční již 14. ročník. V kulturním areálu ve Svojšicích u Přelouče je již dlouholetá tradice trempských a folkových festivalů, na kterou Svojšický podzim navázal. Od 13. hodin tak v příjemném prostředí přírodního amfiteátru zahájí pořádající skupina Country Colaps další ročník Svojšického podzimu.

 
28.08.2014 Folková pasáž 2014 Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
PR

Folková pasáž 20144. ročník festivalu Folková pasáž se uskuteční dne 6.9. 2014 od 12,30hod, v Křižanech v amfiteátru u hasičárny. Hlavním pořadatelem je Jaroslav Kuchař, člen kapely Passage. Vstup na místě : 190 Kč, v předprodeji: 150 Kč lze objednat v síti Ticketstream ( vstupenky lze také zakoupit na obecním úřadě v Křižanech a nebo objednat na emailové adrese: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript )

 
27.08.2014 Bára Fialová a Cross Country vydávají Gardenparty! Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
PR
Zářivý hlas mladé zpěvačky Báry Fialové a svěží aranže muzikantů seskupených kolem Jiřího Maška přináší posluchačům multižánrový projekt Cross Country. Tvorba této hudební skupiny v mnohém překračuje žánr country. Každý z členů kapely má jinou hudební minulost a vzdělání, jiné zkušenosti, jiné vzory. Před instrumentálními exhibicemi dávají přednost talentu nadějné zpěvačky a všichni dohromady usilují o precizní, přitom však pokorné
 
25.08.2014 FOLKomín 2014 – plnoletost a rozchod v jednom! Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
PR
FOLKomín 2014 – plnoletost a rozchod v jednom!6. září od 13 hodin se na pražském Toulcově dvoře uskuteční 18. ročník FOLKomína. Na své cestě k dospělosti si FOLKomín prošel všemi vývojovými stupni: od novorozeněte přes pubertu až k současné dospělosti. Stejně jako všechny „děti“ nám dělal radost (to když jste byli spokojeni vy, návštěvníci), občas také trošku zlobil (nevyšlo počasí, nebyli jste spokojení….), ale pořád je to naše dítko, které jsme adoptovali od otců zakladatelů a přijali ho za své.
 
19.08.2014 Barvy ženy v Hradci nad Moravicí Napsal uživatel Vašek Müller    PDF Tisk Email
PR

Koncert Martiny Trchové, malířské workshopy, výstava... Co jsou to Barvy ženy? V první řadě se jedná o Mezinárodní setkání čtyř malířek na zámku v Hradci nad Moravicí. Kdo je pořádá? Známá písničkářka a malířka Martina Trchová ve spolupráci s týmem lidí připravujících festival Hradecký slunovrat.

 
12.08.2014 Vzpomínkový Večer na Petra Nováka Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
PR

Před sedmnácti lety, vpodvečer 19.srpna 1997, zemřel ve svém bytě v Karlově ulici v Praze ve věku 52 let Petr Novák. Zpěvák, který plně vsadil na vlastní tvorbu a jehož písničky najdete skoro ve všech tištěných i rukou psaných zpěvnících, protože jich řada doslova zlidověla. Vzpomeneme si na něj akustickým koncertem jeho doprovodné kapely George and Beatovens se zpěvákem a dlouholetým Petrovým kolegou a kamarádem Karlem Kahovcem.

 
06.08.2014 F. Linhárek: Na festivalu Žalmanův folkový Kyjov se setkáváme s lidmi, které máme rádi... Napsal uživatel Simona Navrátilová    PDF Tisk Email
PR

S muzikantem, majitelem agentury Poutníci a ředitelem festivalu Žalmanův folkový Kyjov jsme si povídali u dobrého vína, neboť František Linhárek je také milovníkem tohoto moku a víno zase patří ke Kyjovu. Letos 16. srpna se bude konat v letním kyjovském kině již 18. ročník festivalu Žalmanův folkový Kyjov. Jak vzpomínáte na jeho začátky a proč Kyjov?

 
31.07.2014 Vzpomínka na Evu Napsal uživatel Ivan Kott    PDF Tisk Email
PR
Hudební setkání k poctě zpěvačky Evy Olmerové a jejím nedožitým osmdesátinám se uskuteční v sobotu 16. srpna od 15.30. Místem konání budou Pikovice, restaurace U Dolejších v Nádražní ulici, kde zahrají a zazpívají kapela Pívr Band, Zuzana Stirská, Jitka Vrbová se Standou Chmelíkem, Jana Koubková a pianista Ondřej Kabrna, Jitka Zelenková s pianistou Pavlem Větrovcem a kontrabasistou Františkem Rabou a Darja Kuncová doprovázená kytaristou Jardou
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 10 z 63

Kalendář

<< Srpen 2018 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9101112
131415
23
27  

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc