gototop
11.10.2006 Beneficní koncert pro Klícek (Lukáš Vořech Pokorný)    Tisk
PR

V pondělí 16.10.2006 v Malém sále karlínského Domu dětí a mládeže (Spektrum) v Praze proběhne druhý benefiční koncert pro Nadační fond Klíček. V jeho rámci vystoupí folková kapela Načas, ověnčená letošním vítězstvím na festivalu Porta a kapela hrající irskou a bretaňskou píseň, Fiannan z Prahy.

Nadační fond Klíček spravuje zatím jediný hospic pro děti v České republice. Ten se nachází v příjemném prostředí vísky Malejovice ve středním Posázaví. Vznikl zrekonstruováním budovy obecní školy a dnes nabízí jako "Dům u cesty" příležitost k odpočinku všem rodinám nebo jen nemocným dětem. V létě se v jeho blízkosti koná stanový tábor pro děti s nevyléčitelnými chorobami. Dvakrát do roka se dveře hospicu otevírají i obyčejným lidem. Naposledy v neděli 1.října, kdy byl slavnostně položen první stavební kámen nové budovy hospicu, jejíž součástí bude i lékařská jednotka, čímž se značně rozšíří nejen kapacita zařízení, ale i činnost sdružení. Vznikne tu možnost pro již nevyléčitelně nemocné děti, že budou moci dožít v příjemnějším prostředí, než jaké by jim nabídla nemocnice.

Během dalšího koncertu opět bude promítán dokument "Dům u cesty", který popisuje rekonstrukci budovy obecní školy na dětský hospic.

Kapela Fiannan vznikla v roce 1998 a má na kontě několik desek, které si sama vydala. Inspiraci čerpají z irských lidových písní, které hrají s českými texty. Z folkového smetiště se vymetla do světla ramp kapela Načas. Jejich několikaletá pauza nebyla tak úplně hudební prázdnotou. Folková odnož Načasu s přízviskem 3 hrála pokoutně po pražských klubech a bratři Komíni sbírali sílu do dalšího tažení. Nakonec ji proměnili opět i se zpěvákem kapely Kmotr (ex-Načas) Michalem Pravcem na letošní Portě, kterou tak sesbírali potřetí.

Koncert začíná v 19:00 v malém sále karlínského Spektra (DDM). Dostanete se tam tramvajemi 8 a 24 ze stanic metra Florenc (B,C) nebo Palmovka (B). Dům dětí a mládeže se nachází hned za kostelem sv. Cyrila a Metoděje. Vstupné je dobrovolné a výtěžek akce bude využit na činnost nadačního fondu.


Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."