gototop
27.02.2007 MARACA v Akropoli pokrtí své nové CD (Přemysl Štěpánek)    Tisk
PR

28. února pokřtí v pražském Paláci Akropolis své nové CD alternativní skupina MARACA, která ve své hudbě mísí exotické vlivy s jazzem, rockem a elektronikou. Zajímavé obsazení (arabská loutna, viola, housle, bicí, kytary, sampler, didgeridoo a bezpražcová baskytara) umožňuje hudebníkům vytvářet zvláštní aranže, které se místy blíží filmové hudbě. Texty pro druhé album Longe, které bylo nominováno na cenu Anděl 2004, byly vybrány z děl nejvýznamnějšího portugalského básníka Fernanda Pessoy a jsou zpívány v originále. Výrazným lídrem skupiny je zpěvačka Gabriela Vermelho (cena Alfréda Radoka Talent roku 2005) se svým energickým a originálním hudebním projevem.

Aktuální CD The body is too slow for me (Indies Records 2006) natočila Maraca s indickým zpěvákem a kytaristou Amitem Chatterjee, spoluhráčem legenárního Zawinula, Santany, Stinga a dalších.

Album pokřtí známý zpěvák David Kraus.

http://www.maraca.cz/


Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."