gototop
01.06.2000 Mošny - Hlasy v nás (Lucka)    Tisk
Recenze

Tak na tohle cédéčko jsem byla hodně zvědavá. Mošny docela můžu. Možná proto, že jejich písničky jsou převážně romantický a jejich texty toho mají dost co říct i při druhém, třetím a dalším přehrání. Je tam něco k zamyšlení, něco schovanýho pro příští poslech.

alt

Album se jmenuje "Hlasy v nás", ale pro mě docela překvapivě tam žádná písnička toho názvu není. Ale když budete pozorně poslouchat, určitě pochopíte, proč to tak je

Hnedka úvodní písnička "Petrov" je jedna z mých nejoblíbenějších. Dost mě překvapilo, že hudba je vlastní. Když jsem tenhle song slyšela prvně (bylo to vloni na Trampské Portě), tak jsem hned měla dojem, že "to už jsem někde slyšela". A takový dojem mám i z některých dalších písniček na tomhle albu

Další věc, která mě dost příjemně překvapila je, že Mošny se zcela nepřeorientovaly na zpěv "a cappella", jak jsem měla z několika jejich posledních vystoupení dojem. Přesto se musím přiznat, že právě písničky "a capella" se mi líbí nejvíc.

Celkově na mě nová deska Mošen působí dost různorodě. Mošny samy se nazývají vokální skupinou a je to asi i proto, že nejsou folkovou kapelou, ale hrají i třeba lidovky (Petrov), blues (Válka s mloky), klasiku (Hudba), swing (Vřídlo, Voda, Mráz) nebo i folk (Stín). Ale mým favoritem je určitě písnička Vlasy aneb Apokryf o S. a D., což je příběh o Samsonovi a Dalile. Velmi vtipný text doplňuje skvělá hudba.

Zkrátka pokud máte rádi dobrou muziku, tak si "Hlasy v nás" určitě pořiďte. Myslím, že to je jedno z nejlepších alb, která v tomhle roce zatím vyšla


Sdílet na...
Kam dál?

» Folková růže 2012 v obrozenecké atmosféře (Tomáš Hrubý)

» Mošny - Nablýskaná jistota (Klokan)

» Mošny slaví 20 let (FOLKtime.cz)

» Devatenáctá Folková růže trochu jinak (Michal Jupp Konečný)

» Babylon-after (Miloš Keller)

Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."