gototop
01.06.2000 Folkový kvítek 2000 (Diesel)    Tisk
Reportáže

Sluníčko se pravděpodobně rozhodlo dohnat to, co vloni zameškalo, a opřelo se do toho z gruntu hned od rána. Nad konopišťským přírodním divadlem se už od zahájení devátého ročníku Folkového kvítku tetelil vzduch. Davy návštěvníků proudily branou a atakovaly pokladnu již od rána do té míry, že se pořadatelé rozhodli vyslat předsunuté hlídky s haldou vstupenek i do prostoru před vchodem.

Ani letošní ročník se nijak podstatně nelišil od těch ostatních. Výraznější změny se nedočkalo ani obsazení poroty, které opět vévodily takové veličiny jako Wabi Daněk nebo Pavla Mariánová. Snad jen fronty na pivo a dav u koupaliště vlivem horka poněkud povyrostly. Dvojice moderátorů, jejichž jména se mi bohužel podařilo zapomenout, nasadila ostré tempo už od samého začátku. Nebrali si servítky a vtipně se trefovali takřka do každého vystupujícího.

Mezi soutěžícími bylo zpočátku znát trému, není se taky čemu divit, protože diváků bylo hodně. O výrazné oživení se postarala třetí vystupující kapela jménem Terárium, jejímž členem je i předloňský vítěz kategorie jednotlivců, nyní dvanáctiletý Lukáš Chromek. Kapela nejenže zaujala svým sebevědomým nástupem, ale dokonale taky zvládla své vystoupení po muzikantské stránce. Škoda jen, že jejich projev spíše než do folku dal by se zařadit k bigbeatu. Nicméně dle názoru poroty, která se tímto vzácně shodla s diváky, se Terárium umístilo na prvním místě v kategorii skupin.

Jednotlivci mají situaci vždycky těžší, protože se na pódiu nemají za koho schovat. Toto tvrzení jako by se letošní soutěžící rozhodli od počátku vyvrátit. Až na dvě výjimky sebejistí, či spíše sebejisté, neboť letos se do finále probojovala drtivá většina děvčat, interpretky porotě rozhodování poněkud ztížily. Nakonec však nejvíc zaujala Žofka Kabelková a odjela tak díky tomu domů s první cenou.

I Jirka Hop, duchovní guru Folkového kvítku, přišel zamávat a něco říci divákům. Jeho: "Ahoj, je vás tu hodně, tak se ještě rozmnožte", se sekalo s odezvou a odpoledne diváků citelně přibylo. A už to jelo. Nezmaři, Žalman, Slávek Janoušek, Wabi Daněk, Klíč, Bokomara... Dál bohužel nevím, jelikož jsem zbaběle, vyhnán nemilosrdným sluníčkem, které ani v podvečerních hodinách nehodlalo ustoupit z vydobytých pozic, prchnul z boje ukrýt se ve stínu a polít si záda olejem, jelikož jsem opět podcenil prevenci.


Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."