gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

01.06.2000 Jarabáci - krest CD (Chichichimney)    PDF Tisk Email
Reportáže

Jak prosté. Jednoho dne mi přišel mail s osobní pozvánkou od jarabáckýho šéfa a basáka zároveň Ondry Tichého na křest jejich CD. Abych to upřesnil, osobně v tom mejlu pozval asi dalších 60 lidí, ale bylo hezké, že si vzpomněl. Všechny důležité informace jako místo akce, datum, čas a cena piva jsem měl, a tak, vyzbrojen mapou Prahy v měřítku 1 : 20 000, jsem se vydal k místu činu v domnění, že můj velmi kvalitní orientační smysl mně v krizové situaci bude nápomocen. Nepomohla mi ani mapa Prahy v měřítku 1 : 20 000, ani můj velmi kvalitní orientační smysl. Ale byla to příjemná vycházka během které jsem se seznámil se spoustou lidí i jejich zajímavými osudy.

Nicméně zázraky se dějí a mailem zmiňovaný kulturní klub U Rafa jsem našel. Kolem stavení se již hemžilo poměrně dost lidí. Před vstupem do "garážového sálu" jsem si koupil vstupenku za 250 korun, v jejíž ceně byla audio kazeta a mutimediální CD. Ale dalo se tam dostat i za 30,- a ještě něco vyhrát. Našel jsem výčep, vhodnou židli a čekal. Jarabáci začali jak jinak než Kalamajkou, kterou však k mé lítosti na jejich CD nenajdete. A pak už se strhla hodinová smršť, ve které zazněly písně ať už více či méně známé. Z Jarabáků při hraní čišela energie a pohoda, kterou podporovala instrumentální ekvilibristika. U většiny kapel stačí jejich muziku vnímat po sluchové stránce. Jenže Jarabáky je třeba u jejich muziky také vidět. Teprve po spojení těchto dvou smyslů je zážitek z jejich muziky zcela naplněn. Stejně tak tomu bylo i na jejich křtu. Vše bylo bezchybné a nakonec i výše zmiňované místo konání mělo své kouzlo. Jediné, co mě trochu mrzelo, bylo ukončení křtu bez přídavku. Bouřlivý potlesk, kterým diváci odměnili muzikanty však nebyl vyslyšen. Na pódium se sice vrátili, avšak místo nástrojů se v jejich rukou objevily hodnotné ceny, které byly bezezbytku rozdány.

Nezbývá, než popřát Jarabákům hodně úspěchů s jejich deskou, aby si našla spoustu posluchačů, a vy z vás, kteří o ni máte zájem, udělejte následující: Pořiďte si ji. Uděláte hned několik dobrých skutků najednou a hlavně potěšíte sami sebe skvělou muzikou. Vřele doporučuji.

PS: Křest začínal vystoupením Jana Hlaváče a byl zakončen hudbou Montypičusova létajícího psa, avšak začátek jsem nestihl a na konec už jsem musel zase odejít. Ale určitě to bylo skvělé...


Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Září 2020 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1 2 3 4 5 6
 7 8 910111213
14151617181920
21222324252627
28    

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc
Nejbližší pořady:

157. koncert "živě..."

Kdo: T.H.S. Brzdaři
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 07.10. 2020 20:00

158. koncert "živě..."

Kdo: Matěj Ptaszek & Honza Stehlík
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 11.11. 2020 20:00

159. koncert "živě..."

Kdo: Bluegrass Nova
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 09.12. 2020 20:00