gototop
01.07.2000 Koncert Mikiho Ryvoly a budejovických Nezmaru na zámku Kozel (Drak)    Tisk
Reportáže

V sobotu 22. července 2000 mě "ohnivý oř" vyhodil v západočeských Šťáhlavech. Odtud jsem spěchal pěšky na zámek Kozel a doběhl tam se zvukem zvonů na zámecké věži. Bylo přesně 15,00 a ve výstavní síni začínal koncert!!! Stihl jsem ho doslova na poslední chvíli. Uvnitř byla skvělá atmosféra a plno hudby a uměnímilovných lidiček. Bylo tam narváno až praskala omítka na stropě výstavní síně!!! Do toho všeho zazněly první nezmaří písně - "Dávno se známe" (a capella), "Hej člověče boží", "Andělská" (od Přemka Haase) a "Bodláky ve vlasech" (od Mikiho Ryvoly). Poslední zmiňovaný song byl oslím můstkem mezi nezmaří a Mikiho produkcí. Miki vešel na pódium za zvuku potlesku a zazpíval sedmero písní a dva přídavky. Z nich mne zaujalo "Půlnoční kvítí", při kterém si nezmaří trio Drengubák - Hlaváč - Zajíc neodpustilo balkónovou vyřvávačku "Dócela nahatá...", což byl zdůrazněný druhý hlas k této písni. Jelikož to Miki nečekal, začal se smát a málem song nedohrál. Další zajímavé písně byly: "Co zbejvá", kterou Miki pouze zpíval za doprovodu Nezmarů, a přidaná "Poslední píseň" s kelímkovým sólem Tondy Hlaváče, která zněla jako dusítková hra na trubku (tzv. žabák). Po této písni se pódia ujali opět Nezmaři, kteří spustili zbrusu nové i starší písně. Mne zaujal song "Neuhádneš holka" od Mikiho Ryvoly, evergreeny "Písek" a "Růže" a premiérově zahraná písnička Zapal svíčku od Bédi Šedifky, ze které měl radost nejen její autor, ale i pár dalších lidiček, kteří ji znají. V podání Nezmarů zněla opravdu vyjímečně. To už se ale chýlil koncert ke konci a my - posluchači nechtěli uvěřit, že něco tak pěkného musí skončit. Ale čas byl neúprosný!!! Koncert trval přes devadesát minut!!! Po něm většina lidí odešla a zbytek navštívil skvělou výstavu Svět očima toulavejch ptáků, která celý červenec v prostorách zámku Kozel probíhala.


Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."