gototop
01.07.2000 Scéna Hubert festivalu Okolo Trebone (Malej Honza)    Tisk
Reportáže

Na několika řádcích bych se pokusil popsat postřehy z festivalu Okolo Třeboně, na který jsme se přihlásili do konkursu a byli vybráni na doprovodnou scénu Hubert. Na akci jsme vyjeli pěkně postaru - vlakem a cesta od vlakového nádraží do zámeckého parku trvala kolem půl hodiny, což je přesně ten čas, kdy začnu litovat, že nehraji místo na kytaru raději na foukací harmoniku. Třeboň je překrásné jihočeské město, z něhož dýchá zvláštní a krásná atmosféra jižních Čech. Navíc zde probíhala tradiční pouť s trhy, které se vyznačovaly absencí vietnamských obchodníků. Velmi mě potěšilo, že fungovala v rámci festivalu úschovna batohů, a tak jsem se mohl s úlevou zbavit svého hudebního břemene a tuto atmosféru nasávat.

Zatímco hlavní koncerty probíhaly na nádvoří zámku, tak odpolední vedlejší scéna v altánku zámeckého parku. Posluchači seděli rozeseti po trávníku. Někteří blízko pódia, jiní na lavičkách ve značné vzdálenosti. V koruně urostlého dubu letního (Quercus robur L.) seděl celé odpoledne nádherně zbarvený páv, jenž zřejmě také poslouchal, občas po pávsku zareagoval, aby odletěl těsně před koncem odpoledního koncertu na jiný dub.

Zvuk scény byl velmi dobrý, hraní bylo příjemné, organizačně všechno fungovalo, časy hraní kapel se dodržovaly. Zkrátka a dobře byla to příjemná akce. Na scéně Hubert toho dne hrály kapely Dr. Rudolf Vomiště, Šantré, Ivo Cicvárek a Oko, Pět oříšků pro popelku, Auris a Načas. Odměnou pro vítěze byla možnost zahrát si na večerním koncertě a pro další dvě kapely pak vstupenky na večerní koncert. Tajná porota, jejíž složení snad znala jen ona porota, nakonec vybrala v tajném hlasování vítěznou kapelu. Tou se stal(a) Dr. Rudolf Vomiště. Protože jsme se neumístili ani na dalších dvou místech, které by nám umožnily volný vstup na večerní koncert, jednohlasně jsme usoudili, že slyšet současné hvězdy za 180 Kč je pro nás zbytečný luxus, a dali jsme přednost místnímu pivu Regent, a to opakovaně.

A nyní několik informací pro ty, kteří by se rádi na festival podívali třeba již příští rok. Podle důvěryhodných zdrojů (zahradníka zámecké zahrady) se letos mnohým nevyplatilo bivakování v zámecké zahradě a zchudli prý o 500 Kč za osobu. Podle ne příliš složitých výpočtů se tedy vyplatí dát raději padesátikorunu na noc za nedaleký kemp. Pobavil mě místní kempný, který nám při ubytovávání zdůraznil, že tato taxa je vstupným na pláž s možností přenocování. Poněvadž bylo deset hodin večír, a protože jsme strašně spořiví a vše se nám musí vyplatit, užili jsme si nádherného koupání v rybníku Svět za svitu měsíčku.

S cesťákem už na akcích víceméně nepočítáme, přespání ve stanu v místním kempu mně také nevadilo, i když místo kytary bych si ve stanu dost dobře uměl představit i jinou společnici. Ale ty volňásky na večerní koncert klidně mohli organizátoři věnovat všem odpoledne hrajícím kapelám. Mohl jsem tak připsat ještě dalších pár řádků o večerním koncertu.


Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."