gototop
01.09.1999 Ctyrlístek (Šaolín)    Tisk
Rozhovory

Asi nemusím představovat tuto převážně vokální severočeskou kapelu, držitele Porty a mnohých jiných ocenění. Tentokrát jsem si povídal s Lenkou Bláhovou a Martinem Mockem a ačkoliv jsem otázky mezi ně poctivě rozděloval, Lenka byla přesto poněkud výřečnější. Prostě ženská...

Jak byste hodnotili letošní festivalovou sezónu, která pozvolna končí?

Lenka: Rozhodně kladně, myslím, že lidi byli spokojený, my jsme byli spokojený, a hlavně se povedlo léto. Já jsem se navíc udobřila s maminkou, takže pohoda.

Kde se Vám hrálo nejlíp?

Lenka: Z pohledu mého asi v Telči, protože jsem si tam poprvý v životě a naposled zahrála malý divadlo. Ale každá akce má svý, takže se to nedá tak zásadně hodnotit.

Co připravuje Čtyřlístek v nejbližším období?

Lenka: Chceme hlavně dřít a dřít...

Martin: Chystáme malou změnu v nástrojích.

Prozradíš jí?

Martin: Měli bychom rozšířit ještě o klavír.

O klavír? Jak to budete praktikovat na festivalech?

Lenka: On je totiž digitální, pořídil si ho náš 12ti strunný kytarista, je velice šikovný restaurátor, takže si ho udělal k obrazu svému. Prý to bude skladný, sice bude mít 30 kilo, ale už mě dneska upozornil, že ho prý budu nosit já. Že když si jen sbalím pusu a jdu, že nemám nic v rukou, takže na mě bude čekat ten klavír. Tak se vyloženě těším.

Takže to hrnete spíš ke gospelové muzice?

Lenka: Určitě. Protože i při zkouškách, když je někde piáno, tak to hned dostane úplně jinej zvuk a nás to prostě láká i z toho důvodu, aby to bylo ještě bohatější a živější. A hlavně aby to bylo čím dál tím černější.

Vy jste z Teplic. Máte nějaký pravidelný pořad, kde vystupujete?

Lenka: Snažíme se udržovat jednou ročně kolem vánoc vždycky nějaký ten vánoční koncert, ale je to čím dál tím těžší. My třeba hrajem zadarmo, o to nejde, ale zvukař i nájem se platit musí a to je problém. Je to těžký, ale letos určitě nějaký ten vánoční koncert v Teplicích bude.

Pokud by vás chtěli pořadatelé z jiných měst pozvat, je to pro vás zajímavé?

Martin: My jezdíme po celých Čechách i po Slovensku, takže budeme jen rádi.

Děkuji za rozhovor


Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."