gototop
27.08.2008 Jarret? Bombarďáci a bábrle?. (Školník)    Tisk
Rozhovory

Liberecký Jarret si za více než patnáct let vydobyl místo mezi špičkou českého folkrocku. Prošel personálními změnami, vydal několik alb a získal např. i nominaci na Anděla. Co je nového u Jarretu jsem se zeptal kapelníka Michala Kadlece?

Takže, Michale, co je nového u Jarretu?

Nového je především to, že Hanka v zimě loňského roku porodila syna Toníka a po krátké pauze s námi začala znovu zkoušet a účinkovat a od dubna hrajeme ve stejný frekvenci, jako jsme hrávali dřív. Dál se vrátil Vlastík, který si odskočil na půl roku studovat do Švédska. Za něj mezi tím zaskakoval Marek Ottl. Klávesista, zpěvák, trombonista, kterého jsme si už nechali, protože dobře vaří.

Jaká je tedy současná sestava Jarretu a plánujete nějaké další personální změny?

Současná sestava Jarretu je: Tomáš Piala - bicí, který v loňském roce nastoupil místo Honzy Nohy, Marek Štulír - basa, Hanka Skřivánková je stále Skřivánková, Vlasta Třešňák, už zmíněný Marek Ottl a já.

V září budete nahrávat živák, kam a kdy se můžou zájemci dostavit?

Nahrávání živého koncertu se uskuteční ve čtvrtek 4. září, v Malém divadle v Liberci. Je to prostor, který je téměř v centru a přišel nám lepší, než Lidové sady nebo Experimentální studio. Malé divadlo je scéna Divadla F. X. Šaldy, kde se odehrávají komornější hry. Je tam větší podium a s tím prostorem se dá různě pracovat.

Co vás vedlo k tomu vydat živák?

Když jsme vydali album Unikat, tak dva roky poté jsme chtěli vydat live desku. Pak ale z kapely odešel Bohouš Vašák a my jsme nechtěli, aby to vypadalo jako znouzectnost a že nevíme co dál? Takže jsme počkali, vydali Vztahem zapni, utekly dva roky a řekli jsme si, že uděláme živáč.

Album vyjde opět u Indies?

Ano, opět u Indies. Tentokrát by to mělo být s velmi nízkou cenou, doufáme a budeme se snažit, aby to bylo do 200 Kč.

Bude se jednat o CD nebo o DVD?

Když všechno dobře dopadne, tak by to mělo být CD s částí videozáznamu z koncertu.

Bude k dostání v oficiální distribuci, nebo pouze na koncertech?

K dostání bude standardně u Indies a nebo na koncertech, ale co se nám osvědčilo nejvíc je, když si zájemci píšou o CD na naše webový stránky a my jim to následně pošleme.

Co všechno na koncertě zazní a tudíž bude následně vylisováno na nosič?

Vybráno máme 22 skladeb, a co se povede, to tam bude?. Budou to písničky, které hrajeme už roky, jako je např. Blues pro první řadu a Slavnosti ticha. Pak věci, který jsou přearanžovaný, nebo se časem posunuly někam trošku jinam anebo věci, který nejsou natočený a nejsou naše. Teď už třeba hrajeme nový věci od bráchy (Martin Kadlec - Disneyband, pozn. redakce) nebo od Bohouše Vašáka, ale ty si asi budeme škudlit na další desku.

Budou tam i nějací hosté, nebo se jedná čistě o projekt Jarretu?

Z hostů máme pozvané: vokální kvintet Offbeat, Davida Babku (steel kytara) a dechovou sekci, takže možností, jak jednotlivé písničky upravit, je poměrně dost.

A jak se to bude jmenovat a kdy to vyjde?

Mělo by se to jmenovat Bombarďáci a bábrle a vyjít to musí do Vánoc.

Děkuji za rozhovor a těším se, že se uvidíme na FOLKomíně.


Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."