gototop
16.02.2004 Kaluže: sestava se nezmenila - postava ano (Šaolín)    Tisk
Rozhovory

Už je to pár let, kdy Kaluže vydaly svoji první desku Vločky se s ničím netajou. I když cédéčko nedosáhlo závratného prodeje, neznám nikoho z pravověrných folkových příznivců, který by ho neměl doma a nebo z něj neznal alespoň několik písniček. A protože Kaluže se chystají koncem února opět do nahrávacího studia, položil jsem při této příležitosti několik otázek Martinovi Pachlovi, frontmanovi Kaluží.

Kaluže se chystají k natáčení nové desky. Už se ví, jak se bude jmenovat?

foto: Vítek Školník Urban ©

Kaluže společně s Jarretem v Telči

Už to víme, ale nechceme to zveřejňovat, dokud nebudeme mít něco natočeno. Né, že by to byl nějakej extra název, spíš jsme tak trochu pověrčiví.

Kdy se začne s natáčením a kolik písní zhruba na desce bude?

Chceme začít teď 21.února, jestli se do oné vesničky (kde se studio nachází) prohrabeme. Na placku chceme dostat tak 13 - 14 písní;  některé (cca 3) ještě musíme dodělat, ale my máme čas.

Písně na nové desce budou novinky nebo zde najdeme i nějaké písně staršího data?

No novinky. Pro náhodné posluchače to novinky budou - spoustu písniček ale hrajeme už na koncertech, takže lidi kteří nás "snesou" a  choděj na naše koncerty budou tak půlku písní znát. Avšak musím podotknout, že nejsou nikde natočeny - což je příjemné i pro ty naše skalní posluchače - možná :-)

Na které konkrétní hitovky se tedy posluchači můžou těšit?

Hitovky? Já zkusím vyjmenovat nějaké písně: Tam od nás (jakási píseň - skoro lidová, kterou jsme složili jako hold podkrkonoší), V arboretu (nářezová píseň zamilované dívky), Zahřmělo (klidnější píseň zamilovaného chlapce...), Okamžení (klidná píseň zamilovaných), pak tam jsou ještě jiné s úplně jinými tématy ...

Změnila se nějak sestava Kaluží od minulé desky?

Sestava se nezměnila - postava ano.

Budou na desce hrát nějací hosté?

Budou. A to cellistka (na mateřské) má zvýšené city ;-) - jsem zvědav, a taky kamarádka z Pilníkova, která stiskne violu.

Kdy se předpokládá, že by mohla deska vyjít?

Předpokládá se, že snad ke konci roku 2004, ale nechceme to uspěchat - jsme poučeni. Basák Ondřej chce zase malovat obrázky tématicky laděné ke každé písni a vono to v oleji chvilku potrvá (už má tři).

Budete desku vydávat vlastním nákladem či u vydavatele. Případně u kterého?

Vypadá to že to bude vlastním nákladem - ještě nemáme sami jasno.

Tak držím palce? A já jen dodám, že nejblíže si vás posluchači můžou najít 5. března v Trutnově?

 


Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."