gototop
03.02.2010 Když duo neznamená dva… (Školník)    Tisk
Rozhovory

Duo Passage vzniklo v roce 2003, kdy ho založili David Watzl a Jarda Kuchař, který v té době kapelníkoval také ve skupině Naspěch. V roce se 2004 se duo Passage zúčastnilo Pražského kola Trampské porty. V tom samém roce duo Passage přerušuje činnost a David Watzl se stěhuje do Liberce a hraje se Stráníky, Jen Tak, Folklokem a Čavdarem. V roce 2007 končí skupina Naspěch a David Watzl opět po letech spojuje své síly s Jardou Kuchařem a obnovují činnost Dua Passage. Zřejmě to snažení bylo správné, neboť duo Passage postupuje do Národního finále Porty 2007 do Jihlavy a z Jihlavy do Mezinárodního finále Porty 2007 v Ústí nad Labem. V únoru 2008 nahrávají ve studiu MACAC demosnímek, který obsahuje šest skladeb a můžete si ho poslechnout zde. Na podzim 2008 se duo Passage rozrostlo o hosty a před pár týdny v této širší sestavě natočili demo CD. Jardy Kuchaře jsem se zeptal na pár otázek nejen k novému demu.

Jardo, vždycky jsem si myslel, že duo znamená dva, jak to s vámi tedy je?Passage a hosté na Notování 2008

Jako duo jsme hráli od roku 2007 do roku 2008, kdy jsme přibrali pár lidí a vznikl projekt Duo Passage & hosté. Plánovali jsme vystupovat buď jako duo nebo s hosty. Sestava se však ustálila a tak jsme se v létě 2009 přejmenovali pouze na Passage a vystupujeme už jako kapela.

Ještě nedávno jste vystupovali s dvěma zpěvačkami. Myslíš, že tato sestava je definitivní?

Pro jednu zpěvačku jsme se rozhodli po odehrané loňské sezoně a já doufám, že na nějakou dobu tato sestava definitivní bude.

Nedávno jste v Liberci nahráli své demo CD, první v této velké sestavě, představíš nám ho?

Zvládli jsme nahrát za víkend čtyři písničky - dá se říct, že to je takový průřez tím, co hrajeme. Do budoucna se chystáme tento demáček nabídnout i svým posluchačům. Prozatím si ho můžou poslechnout na našich stránkách www.duopassage.cz.

Kdo je autorem textů a hudby?

Hudbu píše většinou David, co se týká textů, tak je to různé. Z velké části je autorem také David, dále náš kamarád Jirka Kubíček a také naše zpěvačka Markéta Šiffelová.

Ačkoli je za okny „ladovská zima“, kvapem se blíží letní festivaly. Už si plníte diáře?

Snažíme se. Na festivaly se moc těšíme a o většinu z nich se musí člověk zajímat už během zimy. Zatím máme domluvenu účast na festivalech Folkový kvítek, Folkové prázdniny v Telči, Muzika, Babí léto na Kyselce a další. Přihlásili jsme se také do předkola Porty a na konkurz Zahrady a když uspějeme, mohli bychom postoupit i na tyto festivaly. Tyto i další termíny našich vystoupení si můžou posluchači přečíst na našich www stránkách.

A kde vás můžou potenciální zájemci slyšet v nejbližší době?

16.2.2010 od 20 hod. pořádáme koncert v Praze – v kavárně Carpe diem, jako náš host vystoupí skupina Epy de Mye. 6.3.2010 nás čeká zahraniční vystoupení v Bratislavě na pozvání skupiny Kofein – odpoledne budeme hrát v Ústavu na výkon trestu odnětí svobody v Bratislavě a večer máme společný koncert v Omama café.

Děkuji za rozhovor

Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."