gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

29.07.2009 Krtek 2009: I.C.Q.- Opravdu jsme tomu vůbec nemohli uvěřit (Džexna)    PDF Tisk Email
Rozhovory

Ostravské trio I.C.Q. postoupilo do soutěže o Krtky z Moravského finále konkursu Zahrady. V prvním soutěžním dnu startovali na druhé pozici a přesto jim počet odevzdaných hlasovacích lístků nadělil Krtka za druhé místo v celkovém pořadí. I.C.Q. hrají spolu od roku 2006 a skupinu tvoří Lubomír Vaňka (Vlna) kytara, zpěv, rytmika, Martin Neumann (Kofe) autor, kytarista a zpěvák a Jan Pánek (Džin) basová kytara. Ačkoliv jsem již znala jejich CD Live na rádiu Proglas z ledna letošního roku (ještě se zpěvačkou Očko), naživo jsem je slyšela až na Zahradě. Přímočará muzika, dobře vybraná čtveřice písniček, nadšení, nasazení a zpěv, především Vlna se vyznamenal, to vše se líbilo natolik, že lístky do krabice I.C.Q. padaly a padaly…:-)

Když Jupp v zákulisí oznámil váš zisk Krtka za druhé místo a vy jste si šli pro vítězný diplom, jako byste tomu nevěřili. Jak jste ty okamžiky prožívali a jak jste pak Krtka oslavili?ICQ přebírají Krtka

Opravdu jsme tomu vůbec nemohli uvěřit, bylo to pro nás velké překvapení. Když jsme jeli do Náměště shodli jsme se na tom, že umístění v první desítce by pro nás bylo velkým úspěchem. Když Jupp postupně hlásil kapely jako Dobrá Poloha, Quanti Minoris, Piosenki, říkali jsme si, že jsme asi nebyli do hlasování vůbec zařazeni, protože tyhle kapely byly jedny z favoritů. Když už došlo na 4.místo, říkali jsme si, že to už by byla škoda, kdyby nám KRTEK proklouzl. Jupp to trošku ještě napínal, ale když vyslovil „Jananas“, vykřikli jsme tak, že to muselo být slyšet až na Amfiteátr přes hrající AG Flek : -). Tímto bychom se chtěli kapele Jananas omluvit, že jsme svou radostí přehlušili potlesk hloučku přítomných muzikantů určený pro ně. Oslavy nebyly zatím nijak moc velké, trošku na tom zapracovala únava, ale i tak probíhaly v kruhu naších přátel, bez kterých by to asi ani nešlo a moc jim za to děkujeme, že u toho mohli být s námi! Ale ještě není konec, chystáme oslavy na pár fesťácích, kde budou naši nejbližší.

Sledovali jste soutěž? Měli jste nějaký svůj tip?

Celou soutěž jsme nesledovali, hráli jsme několikrát v parku a též na Terase, a tak nám spoustu času zabralo stěhování nástrojů. Slyšeli jsme kapely, které hrály před námi, nebo po nás. Většinu ze soutěžících kapel známe již z dřívějška například z konkurzů a tak jsme si udělali pár tipů, např. Quanti Minoris, Jananas, nebo Irish Rose. Tipy nám, dá se říct vyšly na 70%.

Byl zisk Krtka váš nejsilnější zážitek ze Zahrady, nebo jej ještě něco přebilo?

Zisk Krtka už nemohlo nic přebít a myslíme, že ještě dlouho nepřebije.

Zahráli jste si na Zahradě i mimo pódiové recitály?

Každý Zahradní den jsme si udělali recitálek v zámeckém parku, kde na nás přišlo spousty lidí. Je to výborné místo, kde může kapela získat bližší kontakt s publikem, prodat nějaké to CD a hlavně měli při našem hraní posluchači možnost sednout za dva notebooky s mobilním připojením a podívat se třeba na svůj email, nebo nám napsat do vzkazovníku, atd... Nazvali jsme to „ s I.C.Q. na Internetu.“ Celkově jsme díky těmto recitálkům, včetně předZahrad, odehráli 10 vystoupení, po kterých to bylo nakonec znát i u hlasivek (zvlášť Vlna měl značné problémy odzpívat nedělní „krtkovské recitály“).

Váš název kapely připomíná známé komunikační "ajsko". Je to podobnost čistě záměrná nebo písmena I.C.Q. mají jiný význam?

Dlouho jsme vymýšleli název pro kapelu, po každé zkoušce jsme se vždy sešli ještě na "ajsíkjů", kde se probíral průběh zkoušky a několik měsíců se hledal vhodný název. Padaly různé návrhy, až nakonec vyhrálo I.C.Q.. Nemá to tedy zvláštní význam, ale dobře se to vyjímá na plakátcích a pozvánkách na akce, či festivaly a lidi si to dobře pamatují. ;-)

Koho jste si na Zahradě s chutí poslechli a případně, koho jste si pro sebe objevili?

Vlna: Není potřeba nijak psát o Jarku Nohavicovi, který byl největší osobností festivalu, ale taky bych přidal další kapely, jako např. Bujabéza, Žamboši, Jarreti na Kapličce, AG FLEK (i když jen z poslechu ze štábu při vyhlašování výsledků), a nebo skvělý Hradišťan se spoustou nové muziky a vtipných textů.

Džin: Každopádně Jarret a Fleret….

Kofe: Pro mě byl velice silný zážitek sledovat a poslouchat Pavla Bobka s Druhou Trávou a Jarka Nohavicu. Také jsem si na Zahradě a předZahradě s chutí poslechl a vychutnal skvělý až luxusní zvuk, a to hlavně z pódiových odposlechů a to od všech pánů zvukařů.

Kde vás mohou diváci během festivalové sezóny slyšet?

Slyšet nás můžou například na Osadě u Vycházejícího Slunce v Bělči, kde jsme pozvaní už druhým rokem Wabi Daňkem, festivaly: Starý dobrý western, Klokočůvek, Štěpánské hody, Country Tribuna v Boleradicích, v Ostravě na Porubském Kulturním létě, Mohelnický Dostavník, ale taky na našich folkových večerech ve Frýdku-Místku s názvem ČAJFOLK. Více se posluchači dozví na našich webových stránkách. www.kapelaicq.info, nebo www.bandzone.cz/icq

Děkuji za rozhovor a ještě jednou blahopřeji k úspěchu!


Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Leden 2020 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9101112
13141516171819
20212223242526
27  

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc
Nejbližší pořady:

Koncertní středa Čro Olomouc, 155. ŽIVĚ...

Kdo: ŠANSONIKA Orlová
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 12.02. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 156. ŽIVĚ...

Kdo: PETR RÍMSKÝ a MISITU
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 11.03. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 157. ŽIVĚ...

Kdo: PETR BENDE (s cimbálem a basou)
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 08.04. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 158. ŽIVĚ...

Kdo: T.H.S. BRZDAŘI Olomouc
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 13.05. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 159. ŽIVĚ...

Kdo: HUMÉNEČKO Lipov
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 10.06. 2020 20:00