gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

12.02.2004 Okolo Trebone se otvírá zahranicním kapelám (Šaolín)    PDF Tisk Email
Rozhovory

S blížící se letní sezónou se začíná spousta z vás shánět po informacích o prázdninových folkových festivalech, a tak vám FOLKtime.cz každoročně touto dobou servíruje informace a novinky na toto téma. A protože už 13. rok začíná léto v Třeboni, zeptali jsme se Pavla Barnáše - Bárnyho, zda to bude platit i pro letošní rok.

Bárny, před dvěma týdny jsi zveřejnil termín letošní Okolo Třeboně. Pověz nám tedy ještě jednou, kdy se festival bude konat, kolikátý už je to ročník a jaké budou největší letošní změny případně na co bude festival zaměřen.Náměstí v Třeboni - foto: Vítek Školník Urban ©

Okolo Třeboně odstartuje v pátek 3. července, letos to bude už 13. ročník. Věřím, že je to šťastné číslo, jelikož chystáme mnoho novinek. Začnu tím, že festival bude delší než původně. Chystají se další zajímavé akce které budou s festivalem probíhat. Navážeme na úspěšně započatý Běh Járy Cimrmana, kde jsou garanty a účastníky přímo osobnosti divadla DJC v čele s Ladislavem Smoljakem. Výtěžek z této akce bude opět věnován nadaci Slunce pro všechny - postiženým dětem. Festival se daleko více otevře zahraničním kapelám, které na svých cestách po světě potkávám, anebo které nás samy kontaktují. Činíme tak na základě široké žánrové pestrosti tohoto festivalu. Snažím se bourat veškeré bariéry v muzice. Pohybuji se v ní už nějaký čas a myslím, že to, co je ve světě běžné, už by k nám mohlo dorazit ve větší míře také. Takže můžete čekat hudbu mnoha kontinentů. Možná ne vše na Okolo Třeboně www.okolotrebone.cz, ale třeba i na dalších akcích, které na léto chystáme.

Termín Okolo Třeboně koliduje letos s konáním Zahrady. Z jakého je to důvodu? Neohrozí to návštěvnost v Třeboni?

Termín jsem zveřejnil už v červenci loňského roku, a když jsem zjistil , že se bude asi krýt s festivalem v Náměšti, kontaktoval jsem Michala Jupa Konečného, abychom si zbytečně nekomplikovali přejezdy některých kapel, které máme společné. Termín bohužel vychází letos prostě takhle, protože je to v návaznosti na konec školního roku a festival Okolo Třeboně začíná již tradičně s heslem "Prázdniny začínají v Třeboni". Pokud bych posunul festival o týden dříve, přišel bych bohužel o možnost ubytování na zdejších internátech, kde jsou během školního roku normálně ubytováni studenti. Tím pádem bychom festival jen těžko organizačně zvládli. Takže pokud se někde objevily nějaké hlasy jako o truc akci, je to nesmysl. Vůbec to tak nevnímám a věřím, že i rozumně uvažující lidé to také tak berou. A navíc - dělat si tady na tom malém pískovišti ještě nějaké naschvály, mi přijde velice krátkozraké. Ono těch festivalů je v té době podstatně více a všechny jsou velice zajímavé. Takže už záleží jen na lidech a účinkujících, co si vyberou. Těch výběrových klíčů je mnoho  - od vzdálenosti přes dramaturgii a třeba i takové detaily jakože jaké tam bude pivo, hi hi.

V čem se bude lišit nabídka "třeboňská" od té "náměšťské"?

Myslím si, že těch drobností bude mnoho. Karel Plíhal - foto: Vítek Školník Urban ©Festival v Třeboni není, což je dáno velikostí nádvoří, žádná mega akce. Máme snahu dávat kapelám větší prostor, ne jen kratší bloky, jaké jsou obvyklé na těch velkých festivalech. Každý festival má právě tímto daná svá specifika. To vůbec nemám nic proti velkým koncertům (loni jsem si velice vychutnal koncert Paula McCartneyho a produkovat takový koncert by opravdu mohl být můj sen), ale mé muzikantsko - dramaturgické představy jsou trochu jinde. Mému srdci je blízký například festival Prázdniny v Telči, či další sourozenec z této řady - Jindřichohradecká růže. Tam kdyby se termíny křížily, a nemohl bych ani na chvilku přijet, bych byl velice smutný.

Máte už hlavní hvězdy do Třeboně?

Ano, v tuto dobu už se dokončují drobnosti a  během března a snad i dříve bych rád zveřejnil úplný seznam. Jde také o zajímavé fůze kapel,  které zde budou. Takže nejlepší je  sledovat www.okolotrebone.cz a tam se případně zaregistrovat do info servisu pro zájemce. Tradicí na Okolo Třeboně bývá již tradičně volná scéna v zámeckém parku, kde můžou vystoupit mladé kapely. Za jakých je to podmínek a kde se můžou k účasti na open scéně přihlásit? Letos bude prostor větší. Tím, že budeme delší, přibude ještě jedno odpoledne navíc. Ten zájem je opravdu velký - v tuto dobu je to řádově ve stovkách kapel, i těch zahraničních. Bohužel i přesto to  můžeme vyhovět jen určité části zájemců. Ti se budou moci porovnat mezi sebou a navázat další kontakty. Protože co si budeme říkat, když kapela hraje doma v obýváku, mnoho se o ní neuslyší.

Chystá se letos v Třeboni také nějaký zajímavý doprovodný program?

Na to už jsem odpovídal před chvílí, ale pro jistotu to shrnu: Volná scéna Park bude vícedenní, Rockový klub Torpédo, Okolo Třeboně na kolech s kmotry festivalu Nezmary, Běh Járy Cimrmana, Divadla pro děti, Tradiční zakončení divadlem Járy Cimrmana, výstavy, happeningy, noční projekce. To je zatím z těch standardních, ještě nějaká milá překvapení si necháme až na místě, abychom neprozradili všechno najednou. V tomto programu tím pádem už zbývá jen velice málo místa na spánek, ale od toho se do Třeboně nejezdí, hi hi.Martina Trchová - foto: Vítek Školník Urban ©

Jak to bude s letošní Zpátky do Třeboně? Plánujete další velký koncert?

Ano, určitě chceme zase navázat jak na výjimečné koncerty osobností, které se jinak objevují i na ostatních festivalech - to byli v minulosti třeba Redl, Martinová, Mirek Kovářík, Zdenek Vřešťál, Samson, Janoušek a Cimbal Classicem, tak  v posledních letech exkluzivní koncerty -  např. Waldemara Matušky, Jarka Nohavici nebo loňský koncert Čechomoru. I letos jsou v ohni velice žhavá želízka, už jen chviličku vydržte - nerad bych pustil ven něco, co není definitivní. Je to otázka možná dní možná hodin, každopádně se máte na co těšit, myslím, že to bude velice zajímavé.

Tak my se tedy těšíme, díky za rozhovor.


Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Únor 2020 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
10111213141516
171823
242528 

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc
Nejbližší pořady:

Koncertní středa Čro Olomouc, 156. ŽIVĚ...

Kdo: PETR RÍMSKÝ a MISITU
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 11.03. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 157. ŽIVĚ...

Kdo: PETR BENDE (s cimbálem a basou)
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 08.04. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 158. ŽIVĚ...

Kdo: T.H.S. BRZDAŘI Olomouc
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 13.05. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 159. ŽIVĚ...

Kdo: HUMÉNEČKO Lipov
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 10.06. 2020 20:00