gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

27.06.2005 Pavel Barnáš: Porád mne baví experimentovat (Školník)    PDF Tisk Email
Rozhovory

Pavlem Barnášem, šéfem festivalů Okolo Třeboně, Léto v Třeboni a Zpátky do Třeboně, jsme se sešli na Country fontáně a do našeho pohodového rozhovoru zaznívala hudba skupiny Pacifik. Zajímá vás co se letos chystá okolo Třeboně? Je toho spousta zajímavého a tak neváhejte a vstupte.

Bárny, máš za sebou pořádání třinácti ročníků festivalu Okolo Třeboně a před sebou čtrnáctý, říkáš si před každým dalším festivalem  tohle letos nebude a bude to takhle?

Myslím si, že každý ročník je jiný, protože se to vyvíjí. Přijíždějí noví lidé, jiní zůstávají, ale pořád je to o tom, že se lidi vracejí na nějaké místo. Jsem rád, že to je skupina lidí, kteří jsou ochotni tolerovat vývoj dramaturgie a to je na tom to zajímavé, vytvářet zase něco nového. Že bych si vzal šablonu kdo hrál minule a dal to znovu, to nedělám. Vývoj se nedá zastavit a musí

foto: Vítek Školník Urban ©

Spokojený šéf Okolo Třeboně, Pavel Bárny Barnáš

foto: Vítek Školník Urban ©

být, protože na festivaly jezdí určitá skupina lidí. S pořadateli jsme si udělali radost a přidali další festivaly, kam možná jezdí lidi kteří jezdili před deseti lety na Okolo Třeboně, a na Okolo přijíždějí zase noví. Řekl bych, že Okolo Třeboně může být jako výchovný koncert, kam přilákáš nové návštěvníky a oni objevují nové, srovnávají a pak už jdou konkrétně na to co chtějí. Člověk když je starší, tak má ty věci srovnaný a řekne si už chci tohle a už moc neexperimentuje. Mně baví pořád experimentovat.

Vloni v rozhovoru jsi slíbil na letošní ročník překvapení, co to je? Řekneš nám to nebo je to pořád překvapení až na festival?

Letos jsme udělali experiment pro začínající kapely, které chceme podporovat. Protože tam je ten základ z čeho to vzniká. Vybrali jsme několik kapel do parku na Open scénu a o dalších kapelách rozhodují lidi, aby si je zvolili. Teď na www.okolotrebone.cz se spustil velikánský boj, koho si návštěvníci vyberou. A to je to co jsem říkal, že mladší lidi do toho dávají víc energie, aby si sami vytvářeli program a ukazují se zajímavé věci. To je první z novinek. Další je polská kapela Tolhaje, která byla překvapením i pro mě a věřím že to bude bomba i pro lidi.

Řekneš nám kdo je už z těch začínajících pozvaný a na koho bys diváky do parku pozval?

Tam to není, že by byly úplně začínající. Jsou to jména, která nejsou úplně v podvědomí, ale je to dobrá muzika. Letos jsme to vzali tak, aby tam byl nějaký lídr, který už v Třeboni hrál. Příkladem je třeba Braxa s kapelou, ten bude mít večer recitál i sám v pivovaru. Neznámým jménem není Jiří Bílý. To je myslím velmi nedoceněný písničkář. Zajímavou muziku hrají například Zdarr, vítěz Krtečka 2003. Dále v parku vystoupí Berušky , A.Vítová (vítězky Folkového kvítku), Epy de mye a Tři dny na břiše.

Takže bude pár jmen napsaných v programu a zbytek záleží na hlasování. Dozví se návštěvníci i výherce hlasování?

26. června (včera o půlnoci pozn. redakce) vrcholí divácké hlasování a možná budeme mít problémy koho vybrat a ještě budeme muset někde vyšetřit nějaký čas abychom tam těch kapel dali víc. Kapel je moc, letos se přihlásilo asi tři sta kapel a my máme v plánu jich vybrat jenom šest.

Festival je letos od pátku do pondělí, bude open scéna jenom v sobotu nebo i v neděli?

Open scéna bude jenom v sobotu a to je to, jestli nebudeme muset udělat ještě jednu scénu. Plánujeme jednu pohodovou

foto: Vítek Školník Urban ©

Takto se s námi vloni Třeboň loučila

foto: Vítek Školník Urban ©

akci, které k Třeboni patří, a doufám, že se nám podaří dát dohromady fotbalové utkání,  kterému v minulosti vévodil Vlasta Redl, jako zástupce týmu muzikantů. Nicméně to je zatím v jednání.

To bude zápas koho proti komu? Muzikanti proti divákům? Že by si diváci třeba vzali sebou kopačky nebo se bude dělat nějaký výběr?

Bývalo to muzikanti proti týmu pivovaru, ale to není špatný nápad aby se utvořil divácký tým.

Na koho bys nás pozval z  hlavních hvězd a kdo je tvůj černý kůň festivalu?

Určitě bude velký tahoun Divoký Bill. Tam se můžou vést diskuze kam to patří nebo nepatří. Já si myslím, že to je kapela, která má tah a patří k otevření prázdnin. Jestli je dost folková nebo country, to já neřeším. Vystoupení všech kapel které tam budou, kromě polské Tolhaje, kterou jsem slyšel z CD, jsem osobně navštívil a cítil jsem ten tah a myslím, že se to přenese i na lidi.

Plánuješ letos klasické doplňky Okolo jako, Běh Járy Cimrmana, Cyklozávod, noční koncerty v pivovaru?

Všechno bude. V sobotu odpoledne na náměstí Běh Járy Cimrmana s hostem L. Smoljakem. Také akce na kolech samozřejmě bude, protože ta nám každoročně narůstá. Ta je zajímavá tím, že vítěz je už znán dopředu.

A noční koncerty v pivovaru?

Vloni jsme noční koncerty začali a myslím, že měli velký úspěch. Uvažujeme, o jejich rozšíření aby byly delší. Sen scény v pivovaru, byl, aby tam vznikaly jam sessiony, jako se to podařilo vloni, když v Třeboni hrál Jammie Marshall. Na koncertě před tím hrál Vlasta Redl a pak v pivovaru hrál Jammie, přišel Vlasta, sedl si za bicí, ostatní muzikanti z kapely taky nevydrželi a vznikl tam další dvouhodinový koncert, kdy se hrála úplně jiná muzika. Muzika z jiného světa a ten koncert byl naprosto fantastickej.

Myslíš, že by z toho mohla vzniknout tradice?

To musí vzniknout spontánně, to se nedá naplánovat. Muzikanti musí sami cítit, že to tam vznikne spontánně, muzikanty nesvážeš.

Plánuješ i jiné koncerty než Okolo Třeboně?

Opět plánujeme Léto v Třeboni. Vloni bylo poprvé a to bude zase taková poklidnější atmosféra lázeňského města. Na Létě vystoupí např. Fleret s Jarmilou Šulákovou, Hradišťan. Z jiných žánrů tam bude Petra Janů, která vystoupí se svým projektem Gerschwina. V současnosti jednáme o zajímavém fúzování, Petry Janů, Hradišťanu a Fleretu. Nechme se překvapit. Na konci prázdnin bude Zpátky do Třeboně, kde budou hvězdy které se osvědčili na Okolo Třeboně: Dan Bárta, Yvonne Sanchez, Robert Balcar trio a Acoustic Impact. Myslím, že Zpátky můžeme očekávat v latinském duchu.

Díky za rozhovor a přeji hodně šťastných návštěvníků.


Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.
Školník  - Vyhráli Nestíháme!   |194.235.127.xxx |27.06.2005 15:32:00
Dnes o pulnoci bylo uzavreno divácké hlasování o kapelu na Open scéne v parku. Vítezem se s poctem 62 hlasu (o 11 pred druhým) stalo duo Nestíháme. Klukum gratulujeme

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Březen 2020 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1
 2 3 4 5 6 7 8
 9101112131415
16171819202122
232425262729
30     

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc
Nejbližší pořady:

Koncertní středa Čro Olomouc, 156. ŽIVĚ...

Kdo: T.H.S. BRZDAŘI Olomouc
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 13.05. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 157. ŽIVĚ...

Kdo: HUMÉNEČKO Lipov
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 10.06. 2020 20:00