gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

02.11.2005 Rozhovor s Michalem Miklánkem o Zpívání mezi paneláky (Školník)    PDF Tisk Email
Rozhovory

V pátek 11. 11. od 18,00 se v KC Zahrada na pražském Jižním Městě uskuteční již VIII. ročník multifolkového festivalu Zpívání mezi paneláky. My jsme pro vás připravili krátký rozhovor s kapelníkem pořádající skupiny Bezefšeho, Michalem Miklánkem.

Michale, letos bude již osmý ročník Zpívání mezi paneláky, přiblížil bys nám nějak historii a vývoj tohoto ne moc známého festivalu?

Festival vzniknul v roce 1998 v rámci akcí Domu dětí a mládeže Jižní Město. Ne náhodou se tato instituce objevuje i v historii kapely Bezefšeho. Vzhledem k tomu, že takřka polovina kapely odrostla na Praze 4 - Jižní Město, je přirozené, že se většina lidí z kapely nějakým způsobem do činnosti DDM zapojila, ať už profesně, nebo jen zájmově. Náš bývalý kytarista Zbyněk Lála je v DDM zaměstnán již řadu let a festival byl prakticky do letošního roku jeho dílem. Letos požádal Zbyněk mě a kontrabasistu Bezefšeho Zdenála o spolupráci, která spočívá v dramaturgii festivalu, organizaci, propagaci, shánění sponzorů atd. Jeví se nám to jako ideální příležitost, jak ve svém nejbližším okolí zviditelnit muziku, která se nám líbí, a věříme, že se bude líbit i všem příchozím.

Kdo všechno v minulosti např. na Zpívání mezi paneláky vystoupil?

V minulosti, kam až má paměť sahá, vystoupili Mezi paneláky například Jauvajs, Jarret, Dún an doras, Jakub Šafr Quartet, Šantré a mnozí další.

foto: Vítek Školník Urban ©

Levé křídlo pořádajících Bezefšeho

foto: Vítek Školník Urban ©

Mohl bys zhodnotit, kam se festival za těch osm let posunul?Za osm let se změnilo určitě to, že se z "openair" festivalu stal, abych tak řekl, "indoor" festival, a pokud si správně pamatuji, bude letos ZMP počtvrté sálovou záležitostí. Co se naopak za osm le t nezměnilo, je základní rozpočet festivalu. To byla v podstatě hlavní výzva - udělat za málo peněz hodně muziky. I přesto jsme se snažili při letošním výběru dát laťku celého festivalu o něco výš, jak v propagaci, tak v dramaturgii. Jestli se to povedlo, zjistíme již brzy..

Co si pamatuji, tak jste se v minulosti dost stěhovali (DDM Šalounova, KD Opatov), ale vloni byl festival už v Zahradě. Jak se vám zde líbilo a plánujete zde zakotvit na delší dobu?

Pokud nenastanou nějaké zásadní obraty, nevidím důvod, proč festival stěhovat.

V názvu festivalu je slovo multifolk, docela nedávno se v médiích diskutovalo, co vůbec slovo folk znamená, co znamená pro tebe a co znamená multifolk?

Pokud nahradíme slovo "multi" slovem "více" a  pod "folk" shrneme původní "lidovou píseň", mohli bychom celou spojeninu "multifolk" vyložit jako - více než lidový. 11. listopadu zazní v KC Zahrada i tradicionály, i písně psané mladými autory dnešní doby. Půjde tedy rozhodně o "multifolkovou" záležitost. Zároveň za tento přívlastek můžeme skrýt trochu neobvyklé spojení folk-rocku, jazz-popu a folku. (Ať tato slova chápe klidně každý po svém.)

Na co bys čtenáře nalákal?

Lákadlem hudebním může být každému něco jiného - Jarret, Slávek Janoušek, Eggnoise.. jsou jména, která není třeba dlouze opisovat. Lákadlem ještě významnějším bude pravděpodobně cena 60Kč za celý večer. Slovem bude provázet Honza Dobiáš. Za účinkující i pořadatele mohu jen dodat, že se těšíme na každého "multifolkového" posluchače a předem přejeme příjemnou
zábavu.


Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Červenec 2020 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1 2 3 4 5
 6 7 8 912
131415
202126
27  

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

realbdsmporn.net
  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc
Nejbližší pořady:

156. koncert "živě..."

Kdo: Vojta Kiďák Tomáško
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 09.09. 2020 20:00

157. koncert "živě..."

Kdo: T.H.S. Brzdaři
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 14.10. 2020 20:00

158. koncert "živě..."

Kdo: Matěj Ptaszek & Honza Stehlík
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 11.11. 2020 20:00

159. koncert "živě..."

Kdo: Bluegrass Nova
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 09.12. 2020 20:00