gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

03.12.2009 S Davidem Němečkem o společné tour Druhé Trávy a Copu (Školník)    PDF Tisk Email
Rozhovory

Společné koncerty Druhé Trávy a Copu. Věc, která může některé fanoušky nadchnout, a někteří by si radši vyslechli samostatný a plnohodnotný koncert svého favorita. Pro drtivou většinu bluegrasso-folkových posluchačů to však určitě bude „taková pěkná tečka za tímto rokem“. Detaily k chystané tour, nám ochotné poskytl manažer obou uskupení, David Němeček.

Davide, ty jsi v současnosti spojován s Druhou Trávou, Pavlem Bobkem, AG Flekem a dalšími jako jejich manažer. Společný koncert DT a Copu znamená, žes do své stáje vzal i plzeňský Cop?

Ke společným koncertům by došlo i přes fakt, že jsem od letošního podzimu převzal kompletně celý booking plzeňského Copu. Obě kapely patří k nejpopulárnějším českým hudebním tělesům, které instrumentací a částečně i formou vycházejí z bluegrassu. Bývají pravidelně ozdobou českých a slovenských festivalů a řada skladeb jimi interpretovaných téměř zlidověla. Každá se však vydala svojí cestou a v současnosti se profilují vlastním osobitým soundem.Míša Leicht a Robert Křesťan při společném koncertě BluegrassGarden

Co spojení s tvojí agenturou přinese Copu je jasné, soustředění se pouze na koncerty, ale co to přinese posluchačům?

Organizování koncertů kapely si doposud řešil její lídr Míša Leicht sám. Není jednoduché být zároveň manažer, kapelník, hlavní zpěvák, moderátor a navíc sám sobě a celé kapele být agenturou, řešit veškeré detaily s pořadatelem či médii. Na profesionální úrovni tohle není práce pro jedinou osobu. A to byl hlavní důvod, proč mě Míša oslovil; abych mu s „obchodem a administrativou“ odlehčil. Pak se může plně a v klidu soustředit na samotnou koncertní show. Já teď pracuji na tom, aby se Cop v dalších sezónách objevil na místech, kde doposud nehrál a mohl oslovit a získat další nadšené fanoušky.

Kde se vzal onen nápad společné tour?

S Míšou Leichtem jsme na toto téma vedli debatu prakticky už průběhu posledního roku. Osobně si stojím za tím, že pokud se má uskutečnit něco společného, tak to má mít nějaký jednotící prvek. Pro diváka to musí být atraktivní, pro muzikanty inspirující a pro pořadatele je rozhodující takový zájem, aby se vše zaplatilo. A protože se v minulých letech ve všech těchto aspektech osvědčily dvojkoncerty Druhé trávy s různými americkými hudebníky, s Pavlem Bobkem, AG Flekem a Katkou García, logicky se nabízelo udělat něco i s plzeňským Copem.

Společné turné nabízí spoustu lákadel, na co se můžou návštěvníci těšit?

Kromě toho, že každá z kapel bude mít svou samostatnou část, tak dojde i na blok společných skladeb a pro posluchače se připravuje i nějaké to překvapení. Ostatně, je na co navazovat, protože už před několika lety se většina muzikantů z obou skupin potkala na nahrávce Dueling Fingers. Jen pro připomenutí - jedná se o projekt banjistů Luboše Maliny z Druhé trávy a Martina Fridricha z Copu, v našich zemích zcela ojedinělý. A i když je album Dueling Fingers převážně instrumentální, jeho ozdobou je píseň Záchranná mise (Rescue Mission) od Krise Kristoffersona, kterou si společně „vystřihli“ právě Robert Křesťan s Míšou Leichtem.

Kdy a kde se společné koncerty uskuteční?

První koncert se uskuteční 8. prosince v ostravském kulturním domě K-Trio, druhý bude o den později v Klubu Omega (KD Musilka) v Brně a následovat budou 10. prosince pražský Spolkový dům, náhradní lokalita za rekonstruovaný Mlejn, a 11. prosince Kulturní dům Zátiší, Chabařovice u Ústí nad Labem. Poslední koncert se uskuteční 20. prosince 2009 v plzeňské Měšťanské besedě. Přesné hodiny najdou zájemci na stránkách obou kapel www.druhatrava.cz a www.copmusic.cz. Máme radost, že je o koncerty velký zájem a proto reálně předpokládáme, že budou vyprodané.

„Copácí“ však chystají ještě jednu specialitu. Můžeš nám ji přiblížit?

Kapela nedávno oslavila 30 let své existence a provedla to způsobem opravdu velkolepým - koncertem před vyprodanou pražskou Lucernou (hostem zde byl mj. i Robert Křesťan)! Z tohoto vystoupení vznikla nahrávka zaznamenaná na dvojitém CD s názvem COP: XXX (2009). To také bude v rámci připravených dvojkoncertů řádně představeno a pokřtěno.

Předpokládám, že nejen toto CD si budou moci zájemci na koncertě zakoupit.

Určitě, na koncertech bude prodej CD obou skupin zajištěný.

Můžeme se těšit ještě na nějaká další překvapení v činnosti tvé agentury?

V tomto okamžiku nebudu konkrétní, abych to nezakřiknul, ale několik hudebních lahůdek na příští rok připravujeme. Doporučuji průběžně sledovat mé webové stránky www.davidnemecek.cz.

Davide, děkuji za rozhovor a přeji hodně štěstí.


Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Září 2020 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1 2 3 4 5 6
 7 8 910111213
14151617181920
21222324252627
28    

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc
Nejbližší pořady:

157. koncert "živě..."

Kdo: T.H.S. Brzdaři
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 07.10. 2020 20:00

158. koncert "živě..."

Kdo: Matěj Ptaszek & Honza Stehlík
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 11.11. 2020 20:00

159. koncert "živě..."

Kdo: Bluegrass Nova
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 09.12. 2020 20:00