gototop
28.03.2014 Soutěž o Bílé místo (FOLKtime.cz)    Tisk
Soutěže
K nejzajímavějším titulům loňského roku patří CD Bílé místo, které vydalo nakladatelství Galén. Ačkoliv je to cédéčko novinkové, od jeho natočení uběhlo čtvrt století. Nahrávky až na dvě výjimky vznikly v květnu 1988 ve studiu Honzy Friedla jako pracovní demo a zaznamenaly hlas talentované zpěvačky Pavlíny Braunové v písničkách  českobudějovických Minnesengrů, jejich členkou od roku 1987 byla. Jednoho dne Pavlína Braunová do Budějovic nedojela a zmizela beze stopy. Minnesengři ukončili činnost a k vydání desky už nedošlo. A tak písnička Otevři deštník nad mým srdcem, která vyšla na singlu v roce 1988, byla jedinou připomínkou jedinečného hlasu Pavlíny Braunové. Až do loňska! „A nebýt Jiřího Smrže, který pro Pavlínu napsal několik krásných písniček, a zvukaře Jana Friedla, který je nahrál a zachoval, nezbyla by nám radost z jejího hlasu a inspirace ze všeho, co je pod ním slyšet," píše v bookletu Jiří Černý.
Odpovíte-li jako první správně na naši otázku do diskuse, Pavlínu Braunovou s Minnesengry si budete moci brzy poslechnout.

Kdy Pavlína Braunová zmizela?

Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.
Plavčík  - odpověď   |87.249.136.xxx |28.03.2014 11:08:57
6. srpna 1988
Houbák  - Správně   |SAdministrator |28.03.2014 13:24:56
Plavčíku, vaše odpověď je správně. Napište nám na mail soutezzavinacfolktime.cz, abychom se mohli domluvit na předání výhry.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."