gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

18.05.2012 A zase po čase soutěž o cédéčko Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Tak, milí čtenáři, přes zimu možná trochu zlenivělí, je čas oprášit venkovní výbavu a vydat se na některý z letních open air festivalů. Pravda, několik se jich letos nekoná, včetně toho ve folku největšího, ale co není teď, může být příště! Však vloni v Pikovicích také bylo smutno, když se pro nedostatek peněz nemohl uskutečnit jubilejní 20. ročník Setkání pod Medníkem.
 
11.05.2012 Soutěž o knihu Náčelník - Ernest Thompson Seton a mizející Západ Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Tak už je to tady. Dneska, máte naši milí čtenářové jedinečnou šanci vyhrát knihu Náčelník s podtitulem Ernest Thompson Seton a mizející Západ. Náčelník je příběhem jedné z posledních renesančních osobností západní civilizace, jednoho z posledních velkých utopistů, a zároveň je unikátní kronikou mizejícího Západu.
 
04.05.2012 Superbleskovka č. 2 o vstupenku na Folkový kvítek 2012 Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
21. Folkový kvítek proběhne již příští sobotu. První soutěž o vstupenku na Folkový kvítek 2012 má svého vítěze, kterému gratulujeme. Pokud chceš být dalším výhercem ty, stačí jen správně, jako první a do diskuze odpovědět na níže položené (triviální) otázky.
 
03.05.2012 Superbleskovka č. 1 o vstupenku na Folkový kvítek 2012 Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Již příští sobotu se v přírodním amfiteátru na Konopišti uskuteční 21. ročník festivalu Folkový kvítek. Pokud byste rádi vyhráli  vstupenku, stačí správně, jako první a do diskuze zodpovědět níže položené otázky:
 
27.04.2012 Páteční hádání o cédéčko Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Ptáte se možná, jestli je to tak nutný zúčastňovat se našich pravidelně nepravidelných soutěží o cédéčka. No, nenutíme vás, ale posuďte sami, jestli by nebyla škoda to zrovna dnes nezkusit. Napovíme, že cédéčko, v diskografii skupiny druhé oficiální, je již z letošní úrody, bylo vydáno vlastním nákladem, obsahuje jedenáct vlastních autorských písní a křtí se důkladně hned několikrát. Už se vám rozsvítilo, že? Tak odpovídejte do diskuse, a budete-li první OK, však už víte.
 
13.04.2012 První soutěž o letošní cédéčko Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
A je to tady, milí čtenáři, soutěž o cédo z roku 2012! Jak jste si jistě všimli v našem Hodnocení desek, začínají zvolna přibývat nové tituly letošního ročníku. Jako první nám je poskytla vydvatelství Indies Scope a Indies MG, ale i samotní interpreti.
 
04.04.2012 Last minute bleskovka o 2 lístky na Vaška Koubka! Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Ve čtvrtek 5. dubna se v pražském Kulturním centru Vltavská uskuteční koncert Vaška Koubka. Tento koncert uzavře jarní sérii vltavských Hudebních sklepů. Pokud chcete na koncert V. Koubka vyhrát dvě vstupenky, stačí správně, jako první a do diskuze odpovědět na následující otázku:
 
26.03.2012 Další soutěž s hádankou Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Písničkářka, o jejíž loňské album se dnes soutěží, je podobně jako Martin E. Kyšperský z minulé soutěže, členkou volného písničkářského sdružení Osamělí písničkáři. V minulém roce se načas odmlčela kvůli mateřským povinnostem, ale nyní opět začíná koncertovat a vidět ji můžete například v Praze na 10. festivalu Osamělých písničkářů.
 
19.03.2012 Bleskovka o 2 lístky na pražský koncert V. Redla Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Ve čtvrtek 22. března se v pražském KC Vltavská uskuteční jeden z prvních pražských koncertů Vlasty Redla a jeho nové skupiny. Pokud byste rádi ušetřili 580,- nebo až 700,- Kč, máte šanci. Pokud správně, jako první a do diskuze odpovíte na níže položené otázky, jsou dva lístky vaše.
 
12.03.2012 Bleskovka o 2 vstupenky na koncert Sylvie Krobové Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Již tuto středu (14.3.), se v pražském klubu Vltavská uskuteční koncert Sylvie Krobové. Jedná se o další z koncertů v rámci Hudebních sklepů Václava Koubka. V rámci tohoto hudebního uskupení v sále Elektra vystoupili Circus Ponorka a Martina Trchová se svým Triem. Pokud chcete na nadcházející koncert vyhrát dvě vstupenky, stačí:
 
09.03.2012 Hádej a soutěž o voňavé CD Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Skupina, která byla založena v roce 2000, vydala své první řadové album v roce 2004, zatím poslední v roce 2011 a letos se chystá na natáčení dalšího CD, které vyjde opět u Indies Scope. Vůdčí osobnost skupiny, většinový autor hudby a zpěvák nezamenitelného hlasu  vystupuje také jako svérázný písničkář v projektu Osamělí písničkáři, skládá hudbu k divadelním představením, produkuje desky.
 
02.03.2012 O které CD se soutěží dnes? Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Další cédéčko, které bylo vydáno koncem loňského roku, můžete získat v dnešní soutěži. Pokud bychom se chtěli dopustit škatulek, lze skupinu, která CD natočila, zařadit  do world music. Přesto na CD najdeme výhradně vlastní tvorbu, která je lidovou muzikou i poetikou inspirovaná.
 
24.02.2012 Uhádněte, o které CD se soutěží Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Opět tu máme jedno novinkové album, které bylo vydáno koncem loňského roku, a vy je můžete získat v dnešní soutěži. Napovíme vám otázkami, a když je vyřešíte, odhalíte, o které CD se jedná. Cédéčko obsahuje 21 písniček a vydal si jej interpret sám.
 
20.02.2012 Bleskovka o 2 vstupenky na Martinu Trchovou a její Trio v KC Vltavská Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Druhý z Hudebních sklepů v Kulturním centru Vltavská se uskuteční tuto středu, 22.2. a vystoupí zde Martina Trchová Trio. Pokud máte v plánu na tento koncert vyrazit a nemáte ještě vstupenky, můžete během chvilky tento problém vyřešit. Pokud jako první, správně a do diskuze odpovíte na níže položené otázky, jsou dvě vstupenky vaše.
 
10.02.2012 Soutěž o CD Indies Scope 2011 Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Vydavatelství Indies Scope chystá v roce 2012 opět řadu alb, která obohatí trh s cédéčky. Z vydavatelského plánu jmenujme CD těchto interprertů: Poletíme? (březen), Lucie Redlová (duben), FruFru (květen), Yellow Sisters, Monty (léto), Lesní zvěř, Květy (podzim),  a svá alba chystají Žamboši, BraAgas, Evolution Dejavu a Peter Lipa.
 
03.02.2012 Soutěž o dobře utajené CD Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Zcela čerstvou novinku můžete získat v dnešní soutěži. Když ovšem uhádnete, o které CD se jedná. My vám napovíme,  že cédéčko obsahuje 12 svižných vtipných písniček, vyšlo koncem minulého roku a vydavatelem je Hnízdo records. Odpovídejte jako vždy do diskuse a budete-li první se správnou sadou odpovědí, cédéčko je vaše.
 
27.01.2012 Páteční soutěž o X-tet Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Notování, písničková soutěž amatérských folkových a hudebně příbuzných muzikantů, vstoupila v září minulého roku již do 9. ročníku.  Od sezóny 2003/2004 soutěž probíhala v P-klubu v Trojické pod názvem Notování pod Vyšehradem, 7. ročník se konal v Divadle Gong již pod současným zkráceným názvem Notování a od „školního roku“ 2010/2011 je domovskou scénou soutěže Music City Club v Praze 9.
 
20.01.2012 Neslýchané! Je tady soutěž! Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Nový rok s sebou přináší i různé ankety, rekapitulující vydavatelské počiny roku minulého. Jeden z prvních žebříčků nejúspěšnějších alb loňského roku zveřejnila hudební redakce Rádia Proglas. Hlasování v anketě Album roku 2011 se zúčastnilo více než 70 oslovených publicistů a vybraných pracovníků  rádia, kteří mohli nominovat libovolný počet alb bez ohledu na žánr.
 
13.01.2012 Pojďte si kapku zasoutěžit o Kapičku Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Kapička, tak se jmenuje studiová deska plzeňského Jolly Bandu, která byla pokřtěna v dubnu loňského roku v Divadélku Jonáš. Album vyšlo u vydavatelství AVIK a nabízí akustický swing - folk s prvky jazzu a blues v sedmi písničkách většinou z autorské dílny Jolly Bandu. Miloš Keller v recenzi na maxisingl Kapička napsal
 
06.01.2012 První letošní soutěž o CD Místečko Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
K novým cédéčkům, která vloni spatřila světlo světa, se budeme vracet i v několika soutěžích letošního roku. Patří mezi ně i CD Místečko skupiny Čechomor, které vyšlo v květnu 2011 ve vydavatelství Universal. Deska obsahuje kromě titulní písně Místečko i další ryze autorské skladby a písně vycházející z lidových námětů s drobnými textovými či hudebními úpravami.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 10 z 36

Kalendář

<< Květen 2018 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1 2 3 4 5 6
 7 8 910111213
14151617181920
21222324
   

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc