gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

22.06.2010 Třetí sezónu Open Micu završil Pepa Nos (Jan Řepka a Kavárna POTRVÁ)    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Nekompromisní písničkář nakazil svým moudrým bláznovstvím plnou Kavárnu POTRVÁ.

Ve středu 2. června se v dejvické Kavárně POTRVÁ uskutečnilo pravidelné setkání písničkářů zvané Open Mic POTRVÁ. Jako hlavní host vystoupil písničkář a jogín Pepa Nos, kterého nadšené publikum nechtělo pustit ze scény. Nezapomenutelná čísla předvedli také Krystyna Skalická s Míšou Kalašovou, rusky zpívající Častuška blues a stepařka a mimka Nina Hlava.  
Pepa Nos uzavřel třetí sezónu Open Mic
Pepa Nos uzavřel třetí sezónu Open Mic
foto: Jiří Paparazi Šámal
„To je totiž léčivý, tahleta energie, co do vás strkám,“ podotkl Pepa Nos ke svému svědomitě načasovanému uměleckému výkonu.

Legendární písně Ikarovo ouha nebo Země je kulatá střídaly aktuální agitky z poslední řadovky Bojové písně: Unser gross Bruder nebo Čest, pravda, talent. Dylanovy Časy se mění a spontánní komentáře pak vracely divákům pocit, který byl u poslechu folkových písničkářů vždycky tím nenahraditelným.

Recitálem Pepy Nose vyvrcholila třetí sezóna pořadu, v jehož rámci se v uplynulých pětatřiceti večerech představilo více než 140 různých písničkářů. Pozvání přijalo již mnoho významných osobností (Vladimír Merta, Vřešťál&Sázavský, Jiří Dědeček, Jiří Smrž, Longital); vedle nich ovšem hráli (a kdykoli si mohou zahrát) jejich více či méně nadějní nástupci: mezi jinými Xindl X, Katka Koščová, Žofie Kabelková, Jan Žamboch, Adam Katona nebo Martina Trchová.

Open Mic se po prázdninové přestávce vrátí opět do příjemné Kavárny POTRVÁ (Srbská 2, metro A Hradčanská), kde se bude ve stejný čas jako dosud, tj. většinou první středu v měsíci konat po celou sezónu 2010/11. Nejbližší termíny jsou tedy 1/9, 6/10, 3/11 a 8/12. Vstup volný.

Open Mic byl založen v zimě 2007 písničkáři Michalem Bystrovem a Janem Řepkou s jediným cílem: bez ohledu na žánr a zkušenosti povzbudit setkání těch, kteří písně dělají, a těch, kteří je poslouchají. Kdo hraje, přijde. Kdo hledá, najde. Žádné škatulky, žádná soutěž.

Zkušený britský písničkář Justin Lavash po svém účinkování řekl: „Open Mic POTRVÁ se směle vyrovná kterémukoli z open miců, které znám ze Spojených států nebo ze západní Evropy. V kavárně navíc panuje perfektní atmosféra, která samozřejmě svědčí jak účinkujícím, tak publiku. Dobré zábavě a unikátnosti jednotlivých večerů nahrává také velká žánrová otevřenost. Každému, kdo se – ať už jako posluchač nebo jako muzikant – zajímá o hudební dění v Praze, můžu Open Mic vřele doporučit.“

Open Mic POTRVÁ se koná za podpory hl. m. Prahy, Nadace Život umělce a SAI – Svaz autorů a interpretů.

Zájemci z řad písničkářů i posluchačů najdou podrobné informace na internetových stránkách.

Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Srpen 2020 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1 2
 3 4 5 6
101113
171820
2426
31      

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc
Nejbližší pořady:

156. koncert "živě..."

Kdo: Vojta Kiďák Tomáško
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 09.09. 2020 20:00

157. koncert "živě..."

Kdo: T.H.S. Brzdaři
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 14.10. 2020 20:00

158. koncert "živě..."

Kdo: Matěj Ptaszek & Honza Stehlík
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 11.11. 2020 20:00

159. koncert "živě..."

Kdo: Bluegrass Nova
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 09.12. 2020 20:00