gototop
02.07.2010 Do sedla Houpacího koně se vyhoupla Çava (Školník)    Tisk
Zajímavosti

V pátek 25. června v pravé poledne odstartoval písničkář Xindl X 19. ročník hudebního festivalu Okolo Třeboně. Jednou ze scén Okolo Třeboně je soutěž pro méně známé kapely, Houpací kůň. Oproti předchozím čtyřem ročníkům se letošní jubilejní pátý konal na Masarykově náměstí.

Porotě ve složení Alena Binterová, Tomáš Hrubý a Fero Grebeči se představilo šest kapel. Do soutěže nominovaný Mladý dynamický kolektiv band z Plzně z důvodu pozdního příjezdu nesoutěžil. Zbylých „šest statečných“ tvořili: 9. patro (Praha), Çava (Praha), Leporelo (Brno), Nevermore&Kosmonaut (Brno), Passage (Praha) a Yantar (Břeclav). Z této šestice určila výše jmenovaná porota následující pořadí. Na krásném třetím místě skončila, z diváckého hlasování s rovnými 100 hlasy postoupivší skupina Passage. Stříbrnou medaili získalo brněnské Leporelo a vítězem Houpacího koně 2010 se stala pražská Çava. Vítěz Houpacího koně si kromě skleněné ceny a poukazu na odběr zboží v Melodii Voříšek v Českých Budějovicích zahrál na večerním koncertu Okolo Třeboně a dále si zahraje na příštím ročníku Okolo, Musicfestu v Přeštěnicích nebo na pražském FOLKomíně. Další z cen je recitál v Českém rozhlase České Budějovice.

Mezeru po nesoutěžícím Mladém dynamickém kolektiv bandu s krátkým blokem vyplnil moderátor odpoledne Jeroným Lešner a scénu Houpacího koně uzavřeli léty a soutěžemi protřelí Marien.

 

 


Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."