gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

19.11.2009 Co je nového u ... Fajnbeatu? Napsal uživatel Honza Jelínek    PDF Tisk Email
Zajímavosti

S podzimem došlo na výrazné změny v sestavě kapely Fajnbeat. Z důvodu zaneprázdněnosti odešel Pavel Tilšar a na jeho místo nastoupil baskytarista Pavel Matyáš, přibyla taktéž pátá členka, flétnistka Míša Kocourková. Pavel i Míša zpívají, takže občas zazní i čtyřhlas. Na post bubeníka po více než dvou letech vrací Ondra Hloušek, zakládající člen kapely!

 
04.11.2009 KUDYKAM Napsal uživatel Miloš Keller    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Nene, nebojte se, že by folkový magazín zahrnul mezi objekty své pozornosti i muzikály, či spíše „lyrikál“, jak je v titulku uvedené zbrusu nové hudební dílo nazýváno svými autory. Dokonce nepůjde ani o dílo samotné, nýbrž o recenze na něj. Stalo se zvykem desítek nespokojenců z řad fun-clubů (úmyslně psáno takto), samotných postižených interpretů i rádoby neutrálních postav, domnívajících se, že jsou posedlí estetickým duchem, bouřit se proti jakékoliv negativní kritice.

 
02.11.2009 Co je to padesátka? Napsal uživatel Tomáš Pohl    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Co je to padesátka?Dne 30. října 1959 se v malém divadle v ulici Ve Smečkách v Praze 1 konala premiéra hry s názvem Člověk z půdy. V té době se rozvíjela éra malých divadel, zvaných též divadla malých forem. Divadla vznikala, měnila se, či zanikala. Jen pamětníci si dnes vzpomenou například na divadlo Paravan, spojené se jménem J. R. Picka. Jen některá divadla přežila časy lepší, horší i nejhorší. Mezi taková divadla patří na prvním místě Divadlo Semafor.

 
21.10.2009 Něco k Mraufestu Napsal uživatel Petr Pytrísek Sejk    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Pět let - určitě relativní pojem. Prarodiče jenom mávnou rukou, rodiče se pozastaví a vzpomenou, ale děti se nezastaví ani na chvíli a urazí opravdový kus cesty. Troufnul bych si tvrdit, že i Mraufest, který letos oslavil své malé polojubileum dokázal, že už ho mnoho lidí z řad veřejnosti i muzikantů zná a že i on od svého zrození ušel slušný kus cesty.

 
19.10.2009 10 důvodů, proč využívat kalendář na FT! Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Od přechodu FOLKtimu na nový design uběhly již 4 měsíce, během kterých se dolaďovaly různé nedostatky, o kterých jste nám dali nějakým způsobem vědět. Nejvíce vašich připomínek bylo ke kalendáři, jeho vyplňování, editaci a následnému použití na vašich stránkách . Pokusili jsme se vám co nejvíce vyhovět a věříme, že budete kalendář využívat nejen k propagaci vašich koncertů, ale i k vyhledávání koncertů ve vašem okolí.

 
12.10.2009 Rádio Samson bude vysílat vzduchem Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Dne 6. 10. 2009 Rada pro rozhlasové a televizní vysílání udělila Rádio Samson bude vysílat vzduchemspolečnosti Rádio Samson spol. s. r. o. licenci na dobu 8 let k provozování rozhlasového vysílání prostřednictvím pozemních vysílačů s využitím kmitočtové sítě Karlovy Vary 105,0 MHz / 200 W, Plzeň 103,0 MHz / 200 W, Tachov 105,6 MHz / 200 W a Železná Ruda 105,6 MHz / 25 W pro program Rádio SAMSON. Žádosti ostatních žadatelů byly zamítnuty.

 
12.10.2009 Letní fotogalerie spuštěny Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Naši milí čtenářové, léto už sice skončilo a podzim přebírá nadvládu, alLetní fotogalerie spuštěnye my víme, jak vám léto alespoň trošku připomenout a osvěžit vzpomínky. V sekci Fotogalerie si můžete prohlédnout fotografie z letních festivalů jako je: Zahrada, Mohelnický dostavník nebo Újezdské babí léto

 
06.10.2009 Co je nového u ...Hlubokého nedorozumění? Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Život přináší změny a to i v případě života kapelního. Po osmi letech tak Co je nového u ...Hlubokého nedorozumění?nyní dochází ke změně v sestavě pražské až středočeské trampfolkové skupiny Hluboké nedorozumění. Minulý víkend se na Jizerské Notě společným přátelským přípitkem medoviny s kapelou rozloučila zpěvačka Eliška Zachariášová. Od října tak na koncertech HN budete slýchat zpěv

 
29.09.2009 Vše nejlepší, Milane! Napsal uživatel Tomáš Pohl    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Jsou lidé, které jsem v životě několikrát potkal, aniž jsem o tom věděl. Vše nejlepší, Milane!Věřím však, že setkání s těmito lidmi, které přeroste v přátelství, musí být někým a někde předem dáno, předem určeno. Když jsem poprvé slyšel zpívat Jarka Nohavicu písně Pravda a lež nebo Dialog u televize, autora textu jsem neznal, či spíše jsem si myslel, že autorem textu je Nohavica.

 
24.09.2009 Bojovka na FOLKomíně Napsal uživatel Olina H.    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Před letošním FOLKomínem jsme vám postupně představili všech 11 Bojovka na FOLKomíněúčinkujících s tak trochu tajemnou poznámkou, že si máte jejich vizitky pečlivě pročíst, že by se vám to mohlo hodit. A opravdu. V Toulcově dvoře byla totiž kromě muziky připravena malá folková bojovka obsahující 22 vědomostních otázek vycházejících právě ze zmiňovaných článků tak, aby ten, kdo by přípravu nepodcenil a články opravdu pečlivě četl a všechno důležité si zapamatoval,

 
24.09.2009 Samsonovy štafle, jak se hlasovalo? Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Stejně jako v jiných týdnech můžete i tento hlasovat do Samsonových štaflí, hitparády Rádia Samson. Každé pondělí přibude jedna novinka, která vystřídá na nejnižší příčce písničku, která obdržela nejméně hlasů a musí tedy odstoupit. Na druhé straně pořadí, písnička, která získá hlasů nejvíce a na prvním místě setrvá alespoň tři týdny, bude zařazena automaticky do denního vysílání rádia Samson.

 
21.09.2009 Co je nového u ... Jauvajs? Hledá se houslist(k)a Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Houslistku či houslistu do irské muziky hledá skupinaCo je nového u ... Jauvajs? Hledá se houslist(k)a Jauvajs. Naše houslistka Káča má v práci hodně práce a v lednu k naší lítosti opouští kapelu. Nabízíme vlídné zacházení, hraní na festivalech i po klubech, spolupráci se školou irských tanců...

 
14.09.2009 Co je nového….u Rádia Samson? Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Odpověď na tuto otázku může být velmi individuální. Pro někoho Co je nového….u Rádia Samson?celkem nic, pro jiné skoro všechno. Za rok a půl si Rádio Samson udělalo své místo a svůj okruh posluchačů na českém internetovém rozhlasovém nebi. Co tedy můžete slyšet na Rádiu Samson? Kromě různé muziky i pravidelné pořady. Prvním, který bychom vám rádi představili, je hitparáda Samsonovy štafle.

 
09.09.2009 Na počátku bylo slovo Napsal uživatel Petr Náhlík – Vokoun    PDF Tisk Email
Zajímavosti

A to slovo bylo Hoboes !!! (…alespoň při mé cestě k trampinguNa počátku bylo slovo …) Bylo to v roce 1974 na woodcrafterském táboře na Šumavě. Tehdy se v našem oddíle hrály staré skautské a trampské písně, ale především celý repertoár skupin Greenhorns a Rangers. Ty co se mi nejvíc líbily – jsem si psal do vlastního zpěvníčku a k nim interprety – v podstatě jsem střídavě psal Greenhorns či Rangers. Dnes už si nevzpomenu zda jsem si jako první zapsal Mikiho Bednu od whisky nebo Wabiho Hejno vran. A zda jsem si k nim napsal Greenhorns či Rangers.

 
04.09.2009 Zítra FOLKomín! Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Představte si, že se vracíte z krásné dovolené, sedíte v Boeingu 747 Zítra FOLKomín!někde vysoko nad oceánem, a že v celém letadle je hustý štiplavý kouř jak oba motory hoří rudým plamenem, a že vy i celé letadlo se nezadržitelně obrovskou rychlostí řítíte vstříc mrazivým vodám Atlantiku. No řekněte – nepřáli byste si v tu chvíli být někde jinde?

 
02.09.2009 10 nejčastějších výmluv, proč jste nebyli na folkovém festivalu Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Také už se vám někdy stalo, že jste se chystali na folkový festival, ale pak se 10 nejčastějších výmluv, proč jste nebyli na folkovém festivaluvám jednoduše nechtělo, a tak jste zůstali doma? Také jste se pak hryzali do rtu, když jste si pohlíželi z toho samého festivalu úžasnou fotoreportáž a vaši kamarádi vám vyprávěli, jak to bylo skvělé? A také vám na závěr svého oslavného monologu položili otázku „a proč´s tam vlastně nebyl“?

 
01.09.2009 Československá hudební autorská soutěž startuje Napsal uživatel Lukáš Valenta    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Dnes byla oficiálně zahájena semifinálová fáze 1. ročníku československé hudební autorské soutěže Balbínova Poetická Písnička. Do semifinále postoupilo celkem 32 autorů z České rebubliky a Slovenska, které samostatně vybrala odborná porota. Dočkali jsme se po dlouhé době projektu hudební soutěže, kde nehraje hlavní roli elegance pohybobých kreací či vizáž jednotlivých účinkujících, ale naopak

 
31.08.2009 Na FOLKomín se slevou! Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Také se tak těšíte? V sobotu 5. září bude nádherné babí léto, a v Na FOLKomín se slevou!Toulcově dvoře, kousek od pražské Hostivaře, bude vše navíc okořeněno spoustou skvělé muziky. Jak už jsme dříve slíbili, vychutnat si zde můžete již od třinácti hodin například Lístek, Slávka Janouška, BlueGate, Luboše Pospíšila, Jauvajs, Bran a poustu dalších skvělých kapel.

 
25.08.2009 Kdo vystoupí na FOLKomíně II. Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Minulý týden jsme vám představili jednu část Kdo vystoupí na FOLKomíně II.účinkujících na letošním FOLKomíně a dnes bychom vám rádi představili zbytek. FOLKomín je již příští sobotu a pevně doufáme, že si na něj najdete cestu. Stejně jako v minulých letech je dramaturgie FOLKomína postavena tak, že dojde k setkání klasiků tohoto žánru s účinkujícími kteří by se k nim mohli připojit v příštích letech. Přijďte na FOLKomín, určitě se vám to bude líbit.

 
19.08.2009 Kdo vystoupí na FOLKomíně I. Napsal uživatel Olina H.    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Na letošním FOLKomíně, který proběhne 5. září v ToulcověKdo vystoupí na FOLKomíně I. dvoře v Praze, budete mít možnost setkat se nejen se Slávkem, ale i se spoustou dalších muzikantů, které vám během srpna představíme a doporučujeme – čtěte pozorně.

 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další > Konec >>

Strana 11 z 49

Kalendář

<< Leden 2020 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9101112
13141516171819
20212226
27  

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc
Nejbližší pořady:

Koncertní středa Čro Olomouc, 155. ŽIVĚ...

Kdo: ŠANSONIKA Orlová
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 12.02. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 156. ŽIVĚ...

Kdo: PETR RÍMSKÝ a MISITU
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 11.03. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 157. ŽIVĚ...

Kdo: PETR BENDE (s cimbálem a basou)
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 08.04. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 158. ŽIVĚ...

Kdo: T.H.S. BRZDAŘI Olomouc
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 13.05. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 159. ŽIVĚ...

Kdo: HUMÉNEČKO Lipov
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 10.06. 2020 20:00