gototop
03.02.2004 O putování za písnickami s Jirkou Plockem (FOLKtime.cz)    Tisk
Zajímavosti

Písňobraní Jiřího Plocka je nový pořad hudebníka (Teagrass), hudebního producenta a tvůrce rozhlasových pořadů (např. Folklorum na Čro 2 Praha) Jiřího Plocka. Ten ve svém pořadu hraje nejen na housle a mandolínu, ale různé další nástroje, zpěv a další housle má na starosti zpěvačka Jitka Šuranská.

Hudební složku pořadu tvoří písně a melodie výhradně lidového původu - z Moravy, Slovenska, Maďarska, Rumunska, Irska  a dalších zemí. Je to vlastně  výlet  karpatskou oblastí od Moravy po Transylvánii s občasnými odskoky třeba do Irska? A do mírně jazzových improvizací. Muzika stojí na základech tradiční karpatské smyčcové muziky, která se na Moravě označuje jako "hudecká" a nejvýraznější podobu má na Horňácku, v Polsku se tak hraje především v tatranské goralské oblasti a v Rumunsku v Transylvánii.

Do jisté míry jde obsah pořadu ruku v ruce s obsahem knížky Hudba středovýchodní Evropy, kterou  vydal Jiří Plocek  u nakladatelství TORST na podzim roku 2003.

Nejbližší koncerty:

23. 3. Praha, Kulturní centrum Kaštan, ul. Bělohorská, zač 20:30 (navazuje na můj poslechový pořad v rámci Úterních úniků v čítárně Unijazzu, Jindřišská 5 - ten je v 18:00)

31.3. Třebíč, synagóga, 19 hod.

6. 4. Boskovice, MKS, 19:30

7.4. Brno, Klub Leitnerova, 19:30


Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."