gototop
02.03.2010 Žofie Kabelková je zpět a v plné parádě (Školník)    Tisk
Zajímavosti

Už je tomu víc než pár let, co Žofie Kabelková vtrhla na folková podia a vyhrávala snad každou cenu, které se jí zamanulo. Soutěžila sama jako písničkářka jenom s kytarou, ale vidět a slýchat jste ji mohli i s doprovodem muzikantů, či jako členku volných sdružení (Panoptikum, Ježibabinec) a zpěvačku jihlavské alternativní skupiny Chakra bandoleros. Když v roce 2003 vydala u brněnských Indies své první regulérní CD Žiju, vypadalo to, že má skvěle našlápnuto. Nicméně Žofka se na pár let odmlčela a nechávala všechny posluchače v napětí jestli a jak se vrátí.Žofie Kabelková a Stano Palúch na křtícím koncertě

Postupný návrat přišel před dvěma roky a Žofka, i když její skladby nikdy nebyly velká juchanda, jakoby dospěla a možná i trošku zvážněla. Na podzim loňského roku vydala Žofie album Peřiny z vody. Hlavním pojítkem mezi oběma alby, kromě autorky samozřejmě, je slovenský houslista a v tomto případě i režisér a klavírista Stano Palúch. Kromě Palúcha se na albu podíleli např. Žofčina souputnice z posledních let, Petra Klementová, Marcel Comendant, Tomáš Baroš a Miroslav Hloucal. Takřka výhradní autorkou textů a hudby je Žofie sama. Dva texty (Sestřičko, Na poli po kukuřici) dodal „Panoptikální“ kytarista, „Šílený“ Marcel Kříž.

Album se stalo vysoce hodnoceným a i recenze Ondřeje Bezra na iDnes.cz byla velmi pozitivní a Peřinám z vody dal plných 90%. Fotoohlédnutí ze křtu si můžete prohlédnout zde. CD je zajímavým nejen hudebním počinem, ale i výtvarným. Neotřelý booklet, CD vložené mezi dva molitany a to vše zabalené do modré síťoviny, doplněný fotografiemi Jany Šprinclové. Ukázky nejen z alba Peřiny z vody si můžete poslechnout zde.

Pokud byste si chtěli Žofku poslechnout v rádiu, tak na Rádiu Folk byla hostem pořadu Na slovech záleží, Jardy Síbrta a Kuby Horáka. Jelikož tento pořad již proběhl, máte šanci v reprízách. Druhým pořadem, ve kterém bude Žofie Kabelková čelit otázkám, bude 17. března na stejném rádiu v pořadu Muzikanti na slovíčko.

Bude zajímavé sledovat kam se Žofie Kabelková ve své další kariéře posune a zdali překročí hranici často velmi diskutovaných škatulek.

 

 


Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."